Oğlak Yeni Ayı Geliyor!

Sevgili astroloji sever Bigoody Kadınları… Yılın ilk yeni ay enerjisi ile beraber herkese merhaba! Yeni ay astrolojide yeni başlangıçları, yeni tohumlar dikmeyi, aksiyona almayı temsil eder. Bu dönemler hayatlarımızda yeni projeler başlatmak için güzel zamanlardır. Büyüyen Ay ışığını göstermeye başlarken Koç enerjisini ortaya çıkarır yani girişimci ve cesaretliyizdir. İşte, 17 Ocak’ta Oğlak burcunun 26 derecesinde gerçekleşecek yeni ay hedef koymak, yeni bir girişimde bulunmak yani aksiyona geçmek için çok güzel bir zamanı bizlere müjdelemektedir…

Yeni ay zamanı gökyüzünün durumuna bakacak olursak, 6 gezegen (Satürn – Merkür – Plüton – Güneş – Ay ve Venüs) öncü burç olan Oğlak burcunda transit halinde. Uranüs ise bir başka öncü burç olan Koç burcunda. Yani 10 gezegenin 7’si öncü burçlarda. Bu enerji, yeni ay ve takip eden 2-3 haftalık süreçte cesur ve hedef odaklı olduğumuz, planlarımızı hayata geçirmeye hazırlandığımız ve enerjimizin son derece yüksek olduğu günlerden geçmekte olduğumuza çok yoğun bir şekilde vurgu yapmaktadır.

Ayrıca Mart ayına kadar tüm gezegenler direkt harekete geçmiş durumda. Bu durum gezegenlerin vaat ettikleri enerjileri gerektiği gibi kullanabileceğimiz anlamına gelmektedir. Yani bu dönemde her türlü projeyi başlatmak ve olumlu bir şekilde ilerlemek için destek görmekteyiz.

Yeni ayın ana temalarına bakacak olursak, ilk öne çıkan aşkın ve paranın gezegeni Venüs ile yaptığı kavuşumdur. Bu süreçte son derece iyimser ve neşeli olabiliriz, aşık olmak, sevdiğimiz kişiyle ve aynı zamanda aile ile ve yakın çevremizle uyumlu hoş vakit geçirmek için harika bir zamandayız. Mars bu enerjiye adeta ateşini yolluyor ve Jüpiter de genişletici ve büyütücü enerjisi ile bu ateşi körüklüyor. Lafın kısası aşkta tutkulu günler bizleri bekliyor…

Buraya kadar olan olumlu enerjileri bir nebze kısıtlayan ve ani değişimlerin gezegeni olarak bilinen Uranüs’ün yeni ay ve Plüton’a kare açı yapması ile eğer baskıcı bir ilişki içindeyseniz zincirlerinizi kırmak isteyebileceğiniz durumlar ortaya çıkabilir. Ani kararlar alabilirsiniz. Uranüs özgürleşmek isteyecektir. Uzun sureli ve bağlayıcı bir ilişki içinde olmak her zamankinden daha zor olabilir. Bu dönemde sıradan ilişkiler hoşumuza gitmeyecektir. Heyecanlı, aykırı, sıra dışı aşk ilişkileri gündeminizde olabilir.

Aynı zamanda Uranüs bir uyanış, farkına varma olayları başka türlü algılama enerjisini canlandırdığı için daha önce fark etmediğimiz fırsatları lehimize çevirecek adımları atmak için hazırlıklı olmalıyız.

Bunun yanı sıra Oğlak burcu ve bu burçta şu sıralarda 6 gezegenin transit halinde bulunması hükümetler, kurallar, polis kontrolü, gizli servisler gibi konuları yoğun olarak gündemimize taşımaktadır. Tabi ki bu etki sadece ülkemiz için değil tüm dünya için geçerlidir. Uranüs’ten gelen stresli enerji bu alanda özgürleşmek adına çatışmalar ve başkaldırı gibi olayları beraberinde getirebilir.

Bireysel anlamda özellikle Oğlak, Koç, Yengeç ve Terazi burçlarının 26 derecesinde gezegenleri olanlar ve doğum günleri 15-20 Ocak, 15-20 Nisan, 17- 22 Temmuz, 17- 22 Ekim arasında olanlar daha çok etki alacaktır. Aşağıda yeni ayın burçlara göre olan etkilerini okuyabilirsiniz.

Koç

Kariyer ile ilgili yeni başlangıçlar ve yeni kararların hakim olduğu bir süreçten geçiyorsunuz. Kariyerinizle ilgili çok yoğun enerjiler altındasınız. Süregelen projeleri tamamlama ve yeni hedefler belirleme zamanı. İş hayatınızda ani değişikliklere, bazı sonlanmalar ve yeni başlangıçlara hazırlıklı olun.

Boğa

Yeni ay sizi büyük ve cesur düşünmeye ve geleceğinizi geniş bir perspektiften planlamaya ve yeni planlar yapmaya teşvik edecek. Uzak mesafe yolculuklar, uluslararası ticaret, yabancı ülkelerdeki insanlarla haberleşme ve ilişkiler, hukuki meseleler ve yüksek eğitim ile ilgili yeni başlangıçlar ve ani gelişmelere hazırlıklı olun.

İkizler

Bu yeniay ile birlikte kendinizi yenilemek, eski olanı tamamen bırakmak ve dönüşümü başlatmak için çok uygun bir zamandasınız. Ortaklaşa kazançlar, başkalarına ödemekle yükümlü olduğunuz paralar ya da size ödenecek paralar ile ilgili yeni gelişmeler söz konusu olabilir. Kredi almak, miras, prim, vergi vb. finansal beklentileriniz için yeni gelişmeler, yeni adımlar atmak için güzel bir dönem.

Yengeç

Yeni ay ile birlikte ilişkileriniz son derece dikkat çekiyor. Önemli akslarınızda gerçeklesen bu yeni ay ile evlilik ve ortaklıklarla ilgili yeni başlangıçlar ve kararlar alabilirsiniz. Süregelen ilişkinizi yeniden değerlendirdiğiniz bir dönemden geçiyoruz. Uyum ve desteği arkanızda hissetmek ihtiyacınız yüksek. Eğer ilişkiniz sağlam temellere dayanmıyorsa zincirlerinizden kurtulmak isteyebilirsiniz.

Aslan

Yeni ay ile birlikte günlük rutininiz ve sağlığınız ile ilgili alan dikkat çekiyor. Günlük rutininizde süregelen düzeni tekrar gözden geçirip daha efektif olabilmek adına yeni kararlar almak için güzel bir dönem. Aynı zamanda sağlığınıza önem vermek, yeni bir diyete başlamak belki bir spor merkezine yazılmak gibi kararlar gündeminizde olacaktır.

Başak

Yeni ay ile birlikte son derece yaratıcısınız. İlham perileri sizinle beraber sevgili Başaklar. Bu enerji altında başladığınız projelerinize destek bulacaksınız. Yeni ay aynı zamanda romantik ilişkileriniz açısından son derece olumlu yeni aşk ilişkilerine hazırlıklı olun. Çocuklarla ilgili olumlu haberler alabilirsiniz.

Terazi

Eviniz ve aileniz ile ilgili konulara yoğunlaşacağınız ve yeni başlangıçlar yapacağınız bir süreçtesiniz. Yeni bir eve taşınabilir ya da evinizi yeniden dekore edebilirsiniz. Bu süreç aynı zamanda güvenlik duygunuzu tekrar tanımlayacağınız yani sizi hayatta neyin güvenli hissettirdiğini tekrar gözden geçireceğiniz enerjileri beraberinde getiriyor. Aileniz ve kendiniz ile ilgili alacağınız yeni kararlar kapınızda.

Akrep

Yeni bir şeyler öğrenmenin, yeni bir kursa ya da eğitim programına başlamanın tam zamanı. Bu dönemde iletişim trafiğinin arttığını hissedeceksiniz, gelecek fırsatlara ve tekliflere açık olmalısınız. Kardeşleriniz ve yakın akrabalarınız ile ilgili olumlu haberler duyabilirsiniz ve hayatları ile ilgili yeni gelişmeler söz konusu olabilir.

Yay

Hem maddi hem de manevi kaynaklarınız ile ilgili yeni gelişmeler söz konusu. Finansal durumunuzu ve yatırımlarınızı tekrardan gözden geçireceğiniz ve bazı yeni kararlar alacağınız bir dönemdesiniz. Güvenlik duygunuz ve özgüveninizi güçlendirmek adına yeni başlangıçlar yapabilir ve hayatınızda bazı düzenlemelere gidebilirsiniz. Kendinize para harcamak, lükse para yatırmak söz konusu olabilir.

Oğlak

Doğum ayınız olan ve sizler için yepyeni bir yılın başladığı Ocak ayının ilk yeni ayı sizlere tüm planlarınızı gözden geçirmeniz ve yeni adımlar atmanız için güzel bir fırsat sunuyor. Yeni ay ile birlikte takip eden 2-3 hafta boyunca kendinizi son derece enerjik ve hırslı hissediyor olabilirsiniz. Dış görünüşünüz dahil, davranışlarınız, kendinizi ifade tarzınız ve hayatınızın yönü ile ilgili cesur adımlar sizi bekliyor.

Kova

Ruhunuzu yeniden şarj etme zamanı. İçinize dönebilir, hayatınızın gidişatı ile ilgili muhakeme yapmak isteyebilirsiniz. Bu dönemde sergileriniz kuvvetli ve rüyalarınız gerçekçi olabilir. Kendinizi iyileştirmek ve başkalarına yardım edebilmek için bazı adımlar atabilirsiniz. Ancak bu süreç ileriye atılmak ve yeni projeler başlatmak için çokta uygun değil bunun için bir sonraki yeni ayı beklemelisiniz.

Balık

Profesyonel ve sosyal olarak networkunuzu geliştirme, bazı gelecek planlarınızı harekete geçirme ve gruplar için de öne çıkmak için destek gördüğünüz enerjiler altındasınız. Sosyal olarak aktifsiniz. Arkadaşlarınız ve sosyal gruplar arasında parlıyorsunuz. Yeni bir gruba üye olabilir ve arkadaşlarınız ile süregelen sorunlarınızı çözebilirsiniz. Yeni başlangıçlar zamanı.