Kadınlar “Şimdi Güçlenme Zamanı” Dedi

 

“Güçlü Kadınlar Konferansı”, toplumun farklı kesimlerinden kadınları, ortak sorunlar ve çözüm yolları etrafında bir araya getirdi. İlham veren başarı hikayelerinin paylaşıldığı konferansın sonunda okunan “Güçlü Kadın Manifestosu” ile bütün kadınlara, kendi hikayelerini yaratmak ve güzel bir geleceği şekillendirmede aktif rol alma çağrısı yapıldı.

AVON ve Hürriyet, kadınların toplumsal yaşamdaki varlıklarını ve güçlü seslerini dile getirmek ve ilham veren hikayeleri daha geniş kitlelere ulaştırmak amacıyla bu yıl ilk kez “Güçlü Kadınlar Konferansı”nı düzenledi. Konferansın dört farklı oturumunda kadın hakları, girişimcilik, sosyal sorumluluk çalışmaları ve fark yaratan kadın hikayeleri ele alındı. Konferansın moderatörlüğünü Dr. Fatoş Karahasan, Cengiz Semercioğlu ve Yonca Tokbaş üstlendi.

Cesur Kadınlar panelinde konuşma yapan KAGİDER Başkanı Sanem Oktar, Big Chefs Cafe & Brasserie Kurucu Ortak & CEO Gamze Cizreli, AVON Temsilcisi Çiğdem Çimen ise Yonca Tokbaş modatörlüğünde yaptıkları söyleşide “Farklı zamanlarda yaşanan başarısızlıklara karşı yeniden ayağa kalkma gücünü kendimizde bulduğumuz ve azmimizi kaybetmediğimiz sürece başarılı oluruz.” mesajı verdiler.

Güçlü Kadın Manifestosu

Konferansın sonunda Öğretim Görevlisi, Gazeteci, Yazar Dr. Fatoş Karahasan konuşmalardan yola çıkarak hazırlanan ve tüm kadınları harekete geçmeye çağıran Güçlü Kadın Manifestosu’nu okudu.

Manifesto şöyle:

“Geleceği GÜÇLÜ Kadınlar şekillendirecek, şimdi kadınlar olarak güçlenme zamanı!

  1. Şimdi haksızlıklardan şikayet etmeyi bırakıp haklarımızı bilme zamanı.
  2. Bazen kendi tercihlerimiz, bazen de koşullarımızdır yolumuzu tıkayan… Şimdi cesaretimizi toplayıp ilk adımı atma zamanı.
  3. Hepimiz başarabileceği en azından 1 şey var. Potansiyelimizi keşfetme ve kendimizi onurlandırma zamanı.
  4. Kadınların gücü kalbindekini cömertçe paylaşabilmektir. Şimdi kalbini açma, iyiliği yayma zamanı.
  5. “Sen yapamazsın” diye yıllarca kulağımıza fısıldanmış. Şimdi hem kendimizi hem birbirimizi “Yapabilirsin” diyerek yüreklendirme zamanı.
  6. Her kadın aslında bir başarı hikayesidir. Kendi hikayemizin kahramanı olma zamanı.
  7. Güvenen, azimli, cesur, iyiliği yayan, umut veren kadınlar olarak harekete geçip çalışma zamanı.