Domatesin En Leziz Hali

 

Sağlıklı beslenmenin temel şartı meyve ve sebzeleri mevsiminde tüketmekten geçiyor. Bu felsefe ile hareket eden Renaissance Istanbul Polat Bosphorus Hotel’in eşsiz boğaz manzaralı restoranı 212 Restaurant Temmuz ayına özel başlangıçtan tatlıya domates ile eşleşen lezzetlerin sunulduğu leziz bir menü hazırladı.

Domates sürekli kullanımını nedeniyle her ne kadar göz ardı edilse de özellikle yaz aylarında kavuştuğu kıpkırmızı rengi ve misa gibi kokusuyla vitamin ve mineraller açısından oldukça zengin. Özellikle lif açısından zengin kabuklarının yanı sıra demir, potasyum, kalsiyum ve fosfor mineralleri açısından da oldukça faydalı olan domates en leziz tadına Temmuz ayında kavuşuyor. Ayrıca güçlü bir antiaging kaynağı olan ve hücre yenilenmesinin devamı sağlayan domates, birbirinden enfes kombinasyon ve sunumlarla 212 Restaurant’ta misafirlerle buluşuyor.

Renaissance Bosphorus Hotel’in ödüllü şefi Arif Madakbaş önderliğinde hazırlanan bu leziz menu Temmuz ayı süresince panoramik İstanbul manzaralı 212 Restaurant’ta servis edilecek. Menünün başlangıcında İtalyan sofraların baş tacı Caprese Salatası ve Çanakkale domatesi ile hazırlanan soğuk domates çorbası sıcak yaz günlerinde misafirleri serinleticek. 2 farklı alternatif ile servis edilecek menünün ana yemekleri ise oldukça iddialı. Fırınlanmış domatesli ve tavuklu gnocchi ya da domates ve capari ile lezzetlendirilen çupra seçenekleri misafirlerin damaklarında enfes tatlar bırakıyor. Gecenin sürprizi ve tatlı sonu ise Asya mutfağında oldukça popüler olan domatesli dondurma.

Temmuz ayında servis edilecek bu leziz menüyü deneyimlemek ve domatesi en taze ve leziz kombinasyonlarla tatmak için siz de şimdiden yerinizi ayırtın.