Antakya Usulü İftar

 

İftar’ınızı Antakya’ya özel lezzetlerle taçlandırmak isteyenler, bu haber sizler için… Eataly İstanbul, bu yıl Ramazan ayı boyunca ünlü şef Osman Bahadır’ın hazırladığı Hatay mutfağı lezzetleriyle fine dining restoranlarını aratmayan Farfara’yı kendi bünyesinde misafir ediyor. Farfara’nın özgün iftar menüsünün birbirinden lezzetli tatları ise Eataly misafirlerini bekliyor…

Eataly İstanbul, bulunduğu tüm ülkelerin yerel kültürü ve mutfağını desteklediği gibi Türkiye’nin de yerel kültürüne ait lezzetleri desteklemeye devam ediyor. Açıldığı günden bugüne pek çok yerel kültürü ağırlayan mekan bu kez, menüsündeki her lezzeti İyi malzeme, disiplinli çalışma ve doğru pişirme teknikleriyle hazırlayan ve Antakya Mutfağı’na has tatlarıyla yeni nesil restoranlar kategorisinde epey dikkat çeken Farfara’yı enfes iftar menüsü ile konuk ediyor.

Kendisi de Antakyalı olan Farfara’nın tanınan şefi Osman Bahadır, kendi elleriyle hazırlayacağı iftar menüsündeki yemekler için kullanacağı salça, baharat ve zeytinyağı gibi ana malzemeleri İskenderun, Reyhanlı’dan getirtiyor. Eataly bünyesinde servis edeceği Ramazan menüsünde ise çeşitlilik hakim. Hurma, ceviz, Halhali zeytini, siyah zeytin, pastırma, “Haşlama” peynir, “Sünme” peynir ve mini katıklı ekmeğin bulunduğu “İftariye Tabağı” nın yanı sıra başlangıçlarda humus, muhammara, yoğurtlu ve zahterli semizotu salata ile servis edilen “İçli Köfte” yi de Eataly misafirleri için özel olarak hazırlayacak. Ana yemeklerdeyse, yanında zahterli ılık kuskus ile hazırlanan “Limon Soslu Kalçalı Tavuk But”, nar ekşili domates sos ve süzme yoğurt ile sunulan “Antakya Usulü Etli Yaprak Sarma ve Kuru Patlıcan Dolması” ve sumaklı yeşil salata ve süzme yoğurt eşliğinde “Maklube (Çevirme Pilav)-Dana Kuşbaşı ve Patlıcanlı Pirinç Pilavı” gibi lezzetler yer alıyor. Ramazan aylarının olmazsa olmazı güllaç ise, antep fıstığı ve kaymak ile özel olarak hazırlanarak Farfara farkıyla Eataly’de iftar sofralarını süsleyecek. Eataly, bu leziz iftar sofrasına katılmak isteyen gruplara ise özel fiyat uygulayacak.