Çırağan Sarayı’nda Boğaz Esintili İftar ve Sahur Sefası

 

Eşsiz mimarisi ve büyüleyici atmosferiyle Osmanlı İmparatorluğu’ndan kalma Boğaz üzerindeki tek saray ve otel olan Çırağan Sarayı, “Ramazan” dönemine özel Boğaz kenarında sunulan iftar yemeklerinden, leziz sahur sofralarına yine şehrin en özel ve leziz duraklarından biri…

Tuğra Restoran’da İftar ve Sahur Şöleni

Tarihi Çırağan Sarayı’nın birinci katında, muhteşem Boğaz manzarası ve çarpıcı otantik ambiyansıyla Tuğra Restoran iftar sofralarının yanı sıra sahur gecelerine özel leziz kahvaltılık ve yemek seçenekleriyle ramazan dönemini unutulamayacak bir lezzet şölenine dönüştürüyor. Sıcacık ve taptaze hazırlanan ramazan pideleri, geleneksel iftariyelikler, ara sıcaklar, birbirinden efsane ana yemek seçkileri ve yemeğe eşlik edecek Osmanlı şerbetleri iftar zamanı iştahları kabartacak. Açık büfe sunulan envai çeşit tatlıyla bezeli tatlı köşesi ise damakları tatlandırmak isteyenler için vazgeçilmez bir kaçamak olacak. Tarihte ilk kez bu yıl sahur servisi verecek Tuğra’da, sabahın ilk ışıklarına karşı tadılacak çeşit çeşit lezzetlerle misafirler sahur keyfine doyamayacak.

Tuğra Restoran’da İftar menüsü Ramazan boyunca, meyve suları, çay, kahve ve KDV dahil kişi başı 295 TL. Sahur menüsü ise 195 TL.

Saray Bahçelerinde Açık Havada Boğaz Üzerinde İftar Ziyafeti

Bu yıl sıcak havalara denk gelen Ramazan dönemiyle iftar sofraları Saray bahçelerine taşınıyor. Saray’ın Boğaz’ın tam üzerinde muhteşem İstanbul manzarası ve Çırağan Sarayı’nın ihtişamını yansıtan bahçelerinde ramazan dönemi boyunca açık büfe yöresel tatlar görsel zenginliklerle misafirlere sunulacak. Boğaz’ın üzerinde yemek yiyormuş hissiyle birleşen geleneksel iftariyeliklerin yanında envai çeşit açık büfe lezzetlerle ve tatlılarla misafirler eşsiz bir ziyafete davet ediliyor.

Saray bahçelerinde açık büfe iftar lezzetleri Ramazan boyunca, meyve suları, çay, kahve ve KDV dahil kişi başı 195 TL.