Taco Severler Buraya!

 

Meksika Mutfağı ile aranız nasıl? Tutkunuysanız işiniz bir hayli zor, çünkü İstanbul’da iyi bir taco için çok da fazla seçeneğiniz yok. İşte bir elin parmaklarını geçmeyecek taco mekanlarının en yenisi; Fenix…

Güney Amerika Mutfağı’nı yorumladığı menüsü ve keyifli ortamıyla İstanbul’un  ayrıcalıklı mekânlarından bir olan Fenix, keyifli bahçesiyle bahar aylarının da gözdesi olmaya hazırlanıyor. Zengin menüsünde yer alan hafif seçeneklerden Taco lezzetleri, “sert” ve “yumuşak” kabuklu olarak ikiye ayrılıyor ve çeşitlilikleri ile fark yaratıyor.

Michelin Green Guide / İstanbul hafta sonu rehberi tarafından en iyi Türk şeflerinden biri seçilen Mert Şeran’ın tüm yaratıcılığını ortaya koyduğu menüde yer alan Taco’lar favori lezzetlerin başında geliyor. Yumuşak Kabuklu Taco’lar; Kabak Çiçeği & Mozzarella, Levrek Tempura & Guacamole, Acılı Ton & Jalapeno, Avokado, Dana Kaburga & Tomatillo Salsa, Tantuni & Domates Salsa ve Acılı Süt Kuzu Kokoreç olarak farklı damak zevklerine hitap ediyor. Sert Kabuklu Tacolar ise; Acılı Kral Yengeç ve Kuzu Kaburga & Guacamole seçenekleriyle sunuluyor.

Özgün menüsü, görkemli barı, özenle hazırlanan kokteylleri, iyi müzik ve şık ambiyansıyla Fenix; havaların ısınmasıyla daha da keyiflenen bahçesinde misafirlerini ağırlamaya devam ediyor.