Şarapseverler Dikkat! Sommeliers’ Selection 2018 Başlıyor…

Dünyanın en prestijli sommelier’lerinden Frank Kämmer MS ve İsa Bal MS, ikincisi gerçekleşecek ve şarap sektörünün, gastronomi turizminin gelişmesine büyük katkı veren “Sommeliers’ Selection Türkiye 2018” ile Türkiye seçkilerini belirleyecekler.

17-18 Şubat 2018 tarihleri arasında The Marmara Taksim’de gerçekleştirilecek olan  Sommeliers’ Selection Türkiye 2018, dünyaca ünlü şarap uzmanları Frank Kämmer MS ve İsa Bal MS’ı ağırlayacak. Şarap üreticilerini, HoReCa mensuplarını ve uzmanlarını buluşturacak etkinlik, iki bölümden oluşacak: Walk Around Tasting başlıklı tadım bölümü ve uzmanlarla birlikte şarapların değerlendirileceği Master Class.

Türkiye’nin dört bir yanında 200’den fazla lezzet: “Walk Around Tasting”
Sommeliers’ Selection Türkiye 2018 kapsamında iki gün boyunca saat 10:00-18:30 arası devam edecek Walk Around Tasting bölümünde katılımcılar; üzüm çeşitlerine, kupajlarına ve gövdelerine göre kategorize edilen şarapları deneyimleyebilecek ve benzer ürünlerin birbirleri ile terroir ve üretici yorum farklarını yan yana görebilecekler. Bu bölümde, katılımcılar üretici firmaların yetkilileri ile konuşarak üretim teknikleri konusunda sorular sorma olanağına da sahip olacaklar.

Ustalar Türkiye şaraplarını değerlendiriyor: “Master Class”
2008’de Avrupa’nın en iyi sommelier’si seçilen İsa Bal MS ve dünyanın en iyi sommelier’lerinden kabul edilen The Court of Master Sommeliers Europe Yönetim Kurulu üyesi Frank Kämmer MS, sınırlı sayıda katılımcıya açık olan Master Class’ta Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen şarapları tadarak kendi yorumlarını ve değerlendirmelerini katılımcılarla paylaşacak. Cumartesi ve Pazar günleri saat 15:00-17:00 arası, iki defa gerçekleştirilecek Master Class’larda katılımcılar dünyanın en iyi sommelier’leri tarafından kör tadım ile belirlenmiş ürünleri onlarla birlikte tadacaklar ve ilk ağızdan yorumlarını dinleyebilecekler. Master Class’a giren katılımcılar ayrıca tadımdaki ürünlere puan verecekler ve sonuçlar “Connoisseurs’ Selection” başlığı altında sıralanarak duyurulacak.

Sınırlı Sayıda Ziyaretçi
Etkinliğin  Walk Around Tasting bölümü günde 350 kişi  ile, Master Class bölümü günde  80 kişi  ile sınırlandırılıyor.

Şarap hakkında merak edilenler workshop’larda
Sommeliers’ Selection Türkiye 2018 kapsamında workshop’lar da gerçekleştirilecek. Etkinlik katılımcılarının rezervasyon yaptırarak katılabilecekleri bu workshop’larda, farklı alanlardaki  uzmanlarla tanışma olanağı sunuluyor.

Katılım Ücretleri:
Bir Master Class ve bir günlük Walk Around Tasting tadım bölümünü kapsayan biletler:  230 TL
Bir günlük Walk Around Tasting tadım bölümünü kapsayan biletler:  170 TL
Kombine Bilet Alternatifleri:
17-18 Şubat İki günlük (genel tadım) Walk Around Tasting: 300 TL.
17-18 Şubat İki günlük (genel tadım) Walk Around Tasting ve 18 Şubat Pazar Masterclass: 370 TL.
17-18 Şubat İki günlük (genel tadım) Walk Around Tasting ve 17-18 Şubat Masterclass: 410 TL.

Biletler: https://www.gustobarshop.com/bilet-satisi

Etkinlik Programı:
17 Şubat Cumartesi
Walk Around Tasting: 10:00 – 18:30
Master Class: 15:00 – 17:00

18 Şubat Pazar
Walk Around Tasting: 10:00 – 18:30
Master Class: 15:00 – 17:00