Bildiğiniz Otelleri Unutun! Wof Wof Dog Hotel

Bildiğiniz otellerden değil Wof Wof. Burada kuş seslerine köpek havlamaları eşlik ediyor. Oyun havuzunda yüzenler çocuk değil yavru köpekler. Şile’nin Ulupelit Köyü’nde muhteşem bir evde, neredeyse aile kucağında ‘herşey dahil’ bir tatil köyü Wof Wof. Fakat sadece küçük dostlarınız için…

Köpekler için tasarlanmış Wof Wof Dog Hotel’in sahipleri Şefik ve Filiz Özsapçı çifti. Şefik Bey yıllarca şehre ve evlere hayat vermiş bir restoratör. Filiz Hanım ise Devlet Opera ve Balesi’nden ayrılmış bir dansçı. Şehrin kendilerini yıprattığını erken keşfetmişler. Şehirmiş kaçtıkları şey. Huzur, yeşil ve oksijen arayışındaymışlar çoğumuz gibi. Bakmışlar böyle olmayacak, Şile’de Şefik Bey’in babadan kalma evine yerleşmeye karar vermişler. On dönüm arazi üzerinde konumlanmış iki katlı evi Şefik Bey kendi elleriyle onarıp düzenlemiş. Otel fikri, hem de köpek oteli hiç yokmuş kafalarında. Sadece köpekleri varmış. Başlangıçta sadece 2 tane. Sonra üç-dört derken bir bakmışlar ki yavruları bırakıp evden ayrılamıyorlar. İşte bu sırada gelmiş otel fikri Filiz Hanım’ın aklına. Bir yere gidecek olsak nasıl bir yere bırakmak isterdik, diye kendi köpeklerini düşünmüş. İnternette konu üzerinde araştırma yaparken fark etmiş ki, köpek pansiyonlarının hepsinde hayvanlar kafeste tutuluyor. Bir hayvan sahibi olarak kendilerinin buna asla izin vermeyeceğini fark etmiş. Şefik Bey’le karar verip evlerinin boş duran alt katını temizleyip düzenlemişler ve birkaç eşya koymuşlar. Amaç başlangıçtan beri, evde yaşayan köpekleri yine ev ortamında barındırmakmış. Ardından internet sitesi gelmiş. Orada da bir paylaşım ortamı oluşmuş.

Tamamı 10.000 m2 çok geniş bir arsa üzerinde konumlanmış otelde konuk köpekler için 6 oda bulunuyor. Aynı anda en fazla 10 köpek kabul ediyorlar. Tesis her cins köpeğe açık ancak yumuşak huylu ve evcil olması şart. Zincire vurulmuş ya da kafeste yaşamış köpekleri asla kabul etmiyorlar. Mizacı uyan köpekler aynı odada tutuluyor. Bu sayede köpekler, sahiplerinden ayrılmanın verdiği bunalımdan da kurtulmuş oluyor. Üzüntüleri geçiyor, kendilerini buluyor, yeniden köpek olduklarını hatırlıyorlar. Neden en fazla 10 köpek kabul ediliyor, diye soruyoruz. Şefik Bey yanıtlıyor: “Biz onları belli bir konforda yaşatmak istiyoruz. Aynı anda 10 köpek geldiğinde, bizimkilerle de birleşince her biri istediğimiz rahatlıkta yaşıyor. Ben şu an 10.000 m2’lik bu alana yüz tane kafes yapabilirim istesem. Ama bizim seçtiğimiz yol, amacımız o değil. Bu durumda biz de keyif alıyoruz, köpekler de keyif alıyor. Bunun karşılığında iyi insanlarla karşılaşıyoruz. Üstüne para kazanıyoruz. Daha ne isteriz?..”

www.wofwofdoghotel.com