Kärcher Yedikule Hayvan Barınağı’nı Detaylı Temizledi!

Alman Kärcher, “Hayvan Barınağı Temizleme Projesi”ne her yıl olduğu gibi bu yıl da devam ediyor. Proje kapsamında bir araya gelen  Kärcher çalışanları, markanın profesyonel temizlik makinelerini kullanarak Fatih belediyesi Yedikule Hayvan Barınağı’nı temizledi. Hayvan Barınağı Temizleme Projesiyle, yaklaşık 3000 köpek ve 150 engelli kedinin hijyenik bir yaşam alanına kavuşmasını sağlandı. 

 

190’ı aşkın ülkede hem profesyonel kullanıcılara hem de ev kullanıcılarına yenilikçi temizlik çözümleri sunan Alman temizlik devlerinden Kärcher, geçen yıl başlattığı “Hayvan Barınağı Temizleme Projesi”ni bu yıl da devam ettiriyor. Profesyonel temizlik makineleri kullanarak İstanbul Fatih belediyesi Yedikule Hayvan Barınağı’nı detaylı temizleyen Kärcher, yaklaşık 3000 köpek ve 150 engelli kedinin yaşam alanına dokunarak, onlara hijyenik ve tertemiz bir barınma ortamı sağladı. Projeye gönüllü olarak katılan  Kärcher çalışanları, Kärcher basınçlı yıkama makineleri, ıslak-kuru elektrik süpürgeleri ve zemin temizleme otomatlarıyla barınağı kirlerden mikrop ve virüslerden arındırırken, buharlı temizleme makineleri ile de derinlemesine temizlik yaparak barınağı dezenfekte etti.

 

Temizlik çözümlerinde lider bir marka olarak bu alanda yaptıkları sosyal sorumluluk çalışmalarına büyük önem verdiklerini belirten Kärcher Türkiye Genel Müdürü Gökhan Gökmen; “Kärcher olarak böylesi güzel bir projeyi tekrar hayata geçirmekten dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Başta gönüllü çalışanlarımız, Yedikule Hayvan Barınağı ve Sayın Meral Olcay ve bizlere bu imkanı sunan Fatih Belediyesi olmak üzere herkese teşekkür ediyoruz. İş birliğimiz sayesinde küçük dostlarımızın yaşam alanlarını yeniden temizledik ve dezenfekte ettik. Umarız sektörde örnek olacak iş birliklerimizle topluma değer katan projelere imza atmaya devam edeceğiz.” diye konuştu. 

 

Barınağın özellikle klinik tedavi kısımlarının detaylı temizliğe ve dezenfektana çok ihtiyacı olduğu böylesi bir dönemde barınakta bulunan hayvanların yaşam şartlarının iyileştirilmesinden dolayı çok memnun olduğunu belirten Fatih Belediyesi Yedikule Hayvan Barınağı gönüllü yöneticisi Mimar Meral Olcay “Yedikule Hayvan Barınağı ya da gönüllülerimizin verdiği adla ‘Sevgi Yuvası’’, 2001 senesinden beri  gönüllülük esasına dayalı hizmet vermektedir. Şu anda 3000 köpek ve 150 engelli kediye yaşam alanı sunuyor; onlara yiyecek,tedavi, rehabilitasyon, kısırlaştırma, aşılama, sahiplendirme hizmetleri sağlıyoruz. Fatih Belediyesi lojistik destek vermektedir diğer tüm ihtiyaçlar gönüllülerimiz ve Yedikule hayvan dostları derneği desteği ile karşılanmaktadır. Kärcher geçtiğimiz yıl da barınağımızın temizlenmesinde önemli katkılarda bulundu. Kärcher’e çalışanları ile barınağımızın detaylı temizlik ve dezenfekte yapılmasına yardımcı olduğu için tekrar teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.