Sizin Kediniz Hangi Burçtan?

mavi çitlerde yürüyen kedi

Çağımızın vazgeçilmezi astroloji sadece biz insanlara özgü bir alışkanlık mı sanıyorsunuz? Minik pisilerimizin de tıpkı bizler gibi kendilerine özgü burçları ve bu doğrultuda seyreden kişilik özellikleri mevcut. Peki ya sizin ufaklığın burcu hangisi?

 Kedi burçları gösteriyor ki; minik pisi pisilerimiz de tıpkı bizler gibiler. Kedi seçiminizde kendi burcunuza ve burcunuzun uyumlu olduğu burçlara dikkat etmeniz yeterli olacaktır…

Koç ( 21 Mart-20 Nisan):

Koç kedileri adeta evinizin küçük inatçı keçileri! Kaprisli davranışlarıyla öne çıkan Koç kedileri kendilerine son derece güvenli yapılarıyla diğer kedilerden ayrılırlar. Kendilerini çok iyi tanıyan bu pisileri bir konuda ikna etmek çok zordur. İlla ki kendi bildiklerini okurlar. Yemek konusunda da son derece kaprisli olan Koç kedileri belli bir marka mamayı beğenmişlerse diğerlerine yüz vermezler. Sahiplerine çok düşkün olan Koç kedileri size asla ihanet etmeyecekleri gibi yeterli sevgi ve ilgiyi gördüklerinde karşılığını da misliyle verirler.

Boğa (21 Nisan-21 Mayıs):

Boğa kedileri tıpkı Boğa burcu insanlarına benzerler. En sevdikleri şey estetiktir. Evlerine çok düşkün olan Boğa kedileri yaşadıkları ortamda güzel eşyalar görmek isterler. Evin tek bir noktasında değil pek çok bölümünde kendilerine ait mekanlara ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle Boğa bir kediye sahipseniz onun için dinlenme, uyuma, oynama ya da yemek yeme için farklı alanlar belirlerseniz iyi olur. Yemeğe fazlaca düşkün olan Boğa kedileri genelde kısırlaştırma sonrasında en çok kilo alan kedilerdir. Belli obje ya da mekanları takıntı haline getirme huyları da olan Boğa kedilerini takıntılarından vazgeçirmek için boşa çaba sarfetmeyin. Aksi halde onları çok üzersiniz.

İkizler: (22 Mayıs-22 Haziran):

En hareketli kediler İkizler burcundan çıkar. Evin içinde oradan oraya koşan, atlayan, zıplayan, olmayacak avlar peşinde koşan bir kediye sahipseniz bilin ki kedinizin burcu büyük ihtimalle İkizler’dir. Ataklıklarının yanı sıra keskin zekalarıyla dikkat çekerler. Sizinle zekanızı zorlayacak oyunlar oynamaya bayılırlar. Sokulgan ve sevecendirler. Bunun yanında tedirgin ve korkak da bir yanları vardır. Özellikle veteriner ziyaretlerinde sahiplerine zorluk çıkartmada üstlerine yoktur. Yüksek enerjisini atabilmesi için İkizler kedinizle bol bol oynamanız sizin için iyi olacaktır.

Yengeç (23 Haziran-22 Temmuz):

Şirinlik muskası dedikleri Yengeç kedileri olsa gerek! Sevimlilikleriyle baş döndüren kediler genellikle bu burçtan çıkar. Tıpkı Boğa kedileri gibi evlerine çok düşkün olan Yengeç kedileri eğer gerçekten sevdikleri bir yuva bulmuşlarsa asla evden dışarı çıkmayı düşünmezler. Sevilmeyi, okşanmayı, kaşınmayı çok seven bu burç kedileri sahiplerine ve özellikle de kucağa fazlasıyla düşkündürler. Davranış bozukluklarına pek rastlanmayan Yengeç kedileri nadir olarak psikolojik değişime uğrarlar. Sahiplerine düşkün Yengeç’ler çok hassas ve duygusaldırlar. Çabuk küsüp çabuk barışırlar.

Aslan: (23 Temmuz-22 Ağustos):

Aslan kedileri tıpkı birer kaplan gibidirler. Gerek görünüşleri, gerek gururlu ve sert mizaçları ile evinizin küçük kaplanıdır onlar. Estetik yönü güçlü, gösterişli kediler genellikle Aslan burcundan çıkar. Gören herkes Aslan kedisine iltifat etmeyi ihmal etmez. Kendileri de güzel olduklarının farkında olan bu akıllı pisiler aynı zamanda şımarık ve nazlıdırlar. Şımartılmaya bayılırlarsa da siz siz olun aşırıya kaçmayın, çünkü bir kez gerçekten şımarırlarsa asla iflah olmazlar.

Başak; (23 Ağustos-22 Eylül):

Nereye koysan orada kalır dedikleri cinsten kediler Başak grubuna dahildirler. Çok yumuşak huylu ve sakindirler. Bazen sakinlikleriyle sizi usandıracak hale dahi gelebilirler. Kendilerine has nazik, zarif hareketleri vardır. Asla agresif, tırmalayıcı, sert davranışları yoktur. Tıpkı Başak burcu insanları gibi Başak kedileri de temizliklerine çok düşkün olurlar. Eğer bir de seçiminiz dişiden yana olmuşsa gerçek anlamda titiz bir kediniz var demektir. Genel olarak evcimen olan Başak kedileri evde yalnız kalmayı ise hiç sevmezler.

Terazi (23 Eylül-22 Ekim):

İşte tipik bir sevgi delisi! Terazi kedileri kendileri sevgi dolu oldukları gibi sevilmeye de çok düşkündürler. Tanıdık tanımadık herkese sevgiyle yaklaşıp zaman zaman sahiplerini kıskandırıp kızdırabilirler. Uysal Terazi’ler okşanmaya ve taranmaya bayılırlar. Seslere karşı fazlaca duyarlı olan bu burç kedileri kendileriyle konuşulmasına ve konuşmaya benzer sesler çıkarmaya bayılırlar. Uysal olduklarından kolayca tasma takılıp dolaştırılacak yapıdadırlar. Açık hava ve doğayı da severler.

Akrep: (23 Ekim-21 Kasım):

İşte size zor bir vaka! Akrep burcu kediler tıpkı Akrep burcu insanlarına benzer; kaprisli, tutkulu, çekici ve tatminsiz. Çok meraklı ve şüphecidirler. Hemen herşeyi koklayıp ellemek, emin olmak isterler. İstediklerine ulaşmak uğruna canlarından olan kedilerin çoğu Akrep burcundan çıkar. Akrep kedileri ile iletişiminiz asla çok sağlıklı olmayacaktır. Ancak korkmayın, sahiplerinden bağımsız olsalar da yeri ve zamanı geldiğinde sizi kıskanırlar. Nankör kedi deyiminin kendileri için söylendiğini düşündüğümüz Akrep kedileri maalesef vefa duygusundan da yoksundurlar.

Yay; (22 Kasım-21 Aralık):

Şanslı kedi dedikleri bu olmalı! Yay kedileri her zaman dört ayak üstüne düşen cinstendirler. Herhangi bir kaza ya da hastalığa uğrama oranları çok düşüktür, zaten uğrasalar da en küçük hasarla atlatacaklarından emin olabilirsiniz. Sahiplerine de şans getirmeleriyle ünlüdürler. Eğer kumar tutkunu iseniz kedinizi yanınızdan ayırmamanızı öneririz. Yalnızlık onlar için asla problem teşkil etmez. Her koşul ve ortamda kendilerini eğlendirecek birşeyler bulurlar. Yemek ve uyku onlar için gereksiz ayrıntılardır. Eğer uykunuza düşkünseniz bir Yay kedisiyle yapamazsınız, zira kendisi gece bile uyumakta güçlük çeker. Tüm bu enerjilerine rağmen kesinlikle agresif değildirler. İyi niyetli kedilerdir.

Oğlak (22 Aralık-21 Ocak):

Kendine özgü tavırlarıyla dikkat çeker Oğlak kedileri. Genellikle sessiz, sakin ve durgundurlar. Kendilerini çok zor güvende hissettiklerinden sahiplerine alışmaları ve güvenmeleri zaman alır. Ancak bir kez güvendikten sonra da asla sevdiklerinden ayrılmazlar. Zor ve geç severler ama tam severler. Yabancı ve misafirle arası iyi olmayan Oğlak kedileri eve yabancı biri geldiğinde mutlaka saklanacak bir köşe bulurlar. Kokulara karşı fazlaca duyarlı olan Oğlak’lar çok düşkün olmamakla birlikte sevdikleri mamalardan vazgeçmezler.

Kova (22 Ocak-19 Şubat):

Gerçek bir akıl küpü! En zeki kediler İkizler burcundan çıksa da en akıllı kediler daima Kova burcu kedileridir. Kavrayışları çok hızlı ve keskindir. Bundan olsa gerek kendilerine güvenleri tamdır. Makineler ve komplike oyuncaklar favorileridir. Yorulmadan saatlerce oynayabilirler. Kendi kendilerine vakit geçirmeye bayılan Kova kedileri özgürlüklerine de fazlasıyla düşkündürler. Sizi çok seveceği kesin olan Kova kedinizin size sadık ve vefalı olmasını beklemek ise hatalı bir düşünce olacaktır.

 Balık: (20 Şubat-20 Mart):

Balık burcu kedileri karakter yapılarıyla Balık burcu insanlarını andırırlar. Çoğunlukla sessiz, sakin ve içedönüktürler. Yalnızlığı çok severler ama ilgi ve sevgiye de hayır demezler. Hareketli bir yapıları yoktur. Dolayısıyla Balık burcu bir kediye sahipseniz ondan atlamasını, zıplamasını, size oyunlar yapmasını beklemeyin. Kucağınıza gelmek için bir çaba göstermez ama siz ou kucaklarsanız da memnun olur, kucağınızdan inmek istemez. Duygusal Balık kedileri hep anlaşılmayı bekler dururlar. Sahibi tarafından iyi analiz edilmiş bir Balık kedisi hem kendini hep de sahibini çok mutlu edecektir.