Dünyanın En İlginç Otel Lobileri!

Barcelo Malaga

Bir oteli seçmek için ana neden değilse bile, o otelde kalma kararınızı destekleyecek öğelerden biridir otel lobileri. Kimi büyük, kimi küçük, dar uzun ya da geniş, aydınlık ya da tam tersi… Günümüzde lobilerde göz alıcı özellikler öne çıkıyor, sıra dışı hizmetler sunuluyor, eğlenceli keşifler yapılıyor. Başka bir deyişle, misafirlerin check-in ve check-out işlemleri hâlâ lobide yapılsa da, bu noktalar artık birer sosyal alan olarak da hizmet veriyor. İşte alanının en iyisi olan sıra dışı otel lobileri…

Sanat Galerisi Lobi
Molitor Paris by MGallery

Molitor 60 yıldır, havuzları, galaları ve “avant garde” atmosferiyle Paris’in en popüler yüzme havuzuydu. 1989 yılında kapatılan bu havuz daha sonra sanatçıların uğrak yeri oldu ve kentsel bir sanat mekânı haline geldi. 2014 yılında bugün bildiğimiz Molitor Otel olarak yeniden doğdu. Havuz ve sanat bu otelin ana temasını oluşturuyor. Bir grafitti Rolls Royce’un yer aldığı lobi adeta bir “pop up” sanat galerisi havasında.

Yüzme Havuzu Lobisi
Room Mate Grace, New York
Midtown Manhattan bölgesindeki Room Mate Grace, kapalı yüzme havuzu, saunası ve buhar odasıyla adeta gizli bir cennet. Ama otelin en ilginç yanı, lobisindeki havuzu! İç ısıtan aydınlatması ve minderli kolezyum tarzı koltuklarıyla dikkat çeken havuz 24 saat açık. NYC bölgesindeki tek havuz içi barın burada olduğunu da hatırlatalım. Havuz partisi sevenlerin dikkatine…

Oyun Parkı Lobi
 Barcelo Malaga

Malaga merkezindeki Barcelo Malaga bir dizayn otel. Otelin en ilginç özelliği ise tasarımda çığır açan lobi alanı. Paslanmaz çelikten yapılmış dev kızak EDHA hemen dikkatinizi çekecek. EDHA ismi İspanyolcada “cesur insanlar için kızak” anlamına geliyor. Misafirler bu etkileyici kızakla birinci kattan otelin şık B-Lounge barına inebiliyor. Serinletici bir kokteyl için sabırsızlanıyorsanız, harika bir seçenek.

Kahve Erbabı Lobisi
Lux Belle Mare, Moritus

Moritus’taki Lux Belle Mare otelinin açık hava lobisine girdiğinizde, kendinizi cennette hissedeceksiniz. Çünkü büyüleyici havuz ve dinlenme alanının yanında, kokusuyla sizi cezbeden meşhur Cafe Lux yer alıyor. Deneyimli baristaların hazırladığı kahvenizi içerken, adadaki diğer otellere gönderilmek üzere kavrulan kahve çekirdeklerinin dansını da izleyebilirsiniz.

Instagram Lobisi
1888 Darling Harbour, Sidney
İlk Instagram oteli olarak bilinen 1888 Darling Harbour, Sidney’in eski tarz havasını çağdaş ve şık bir tasarımla birleştiren bir butik otel. Lobiye adımınızı attığınız anda Instagram teması dikkatinizi çekiyor. Çünkü misafirlerin check-in işlemleri Instagram üzerinden yapılıyor. Lobideki barın yanında yer alan “selfie” standı, misafirlerin kolayca fotoğraf çekebilmesi için düşünülmüş. Üstelik çekilen resimler, otelin renkli Instagram hesabını gösteren ekranlarda hemen görüntüleniyor. Ayrıca 10.000’den çok Instagram takipçisi olan misafirler, otelde ücretsiz konaklayabiliyor.

Kaynak: hotels.com