Fauchon L’Hotel Paris Açıldı

Saygın lüks markaların izinden giderek beş yıldızlı otel dünyasına giren gurme evi FAUCHON, Paris’te ‘Dünyanın Öncü Otelleri’nin yer aldığı tarihi ve büyüleyici noktaların birinde ilk otelini açtı.

Fauchon Paris, Fransız mutfak mirasından ilham alarak yarattığı tarifleri ve yaratıcı sunumları ile dünya genelinde Fransız lezzet geleneklerini paylaşırken, Fauchon L’Hotel Paris ile de Paris yaşamının esas nitelikleri olan Parisian ruhunu, lezzet tutkusunu ve şehvet duygusunu yansıtıyor.

Uluslararası örnek projeleri ile tanınan RMA Group’un yeni üyesi Fauchon Paris, İstanbul’da Zorlu Center’ın kalbindeki yerinde yeni konsepti, zarif tasarımı ve menüsü ile misafirlerine Fransız lezzet keşifleri yaşatırken, Paris’in en görkemli ve ihtişamlı bölgelerinden birinde yer alan oteli ile de  misafirlerine sofistike bir deneyim sunmaya başladı.

130 yıllık ikonik Fransız markası Fauchon 50’den fazla ülkede 500 şefin katılımı ile otantik Paris yaşamının zevkini, uzmanlığını ve cesur ideallerini şekillendiriyor. Otel projesi, “ESPRIT DE FRANCE”ın lüks konukseverlik uzmanlığını, “Maison FAUCHON”un gastronomi uzmanlığıyla bir araya getiriyor. Konfor ve estetiğin ince dokusunu duyusal deneyimin cazibesi ile birleştiren Fauchon L’Hotel Paris, bünyesindeki Glam’Hours, Gourmet Bar ve hatta odalarda bulunan ve misafirlere sürpriz deneyimler sunan Gourmet Moments’larda yansıtıyor.

Mimarinin ve gastronominin merkezinde yer alan Fauchon L’Hotel Paris, yerini Paris’in en güzel Haussmanian binalarından birinde hizmete açtı. Paris mimarisinin öne çıktığı dekorasyonda, Paris estetiğine modern bir dokunuş katmak için Atelier Paluel Marmont, ikonik Fauchon pembe ve siyah paleti ile beraber, çağdaş ve klasik stili karıştırarak, “Parisian” büyüsünü yansıtıyor.

37 oda ve 17 süitten oluşan otel, kendi özel karakterini yansıtırken, odaların her birinin kendisine özgü ayrı karakterleri bulunuyor. Kubbeler, balkonlar ve tavan pencereleri odalardaki farklılığı yaratırken, hepsinin ortak noktası görkemli manzarası ile Paris… Bazı odalar Malesherbes Bulvarı manzarasına sahipken, bazıları ise Madeleine Meydanı’na veya Eiffel Kulesi manzaraları ile misafirlere eşsiz bir görünüm sağlıyor. Fauchon L’Hotel Paris “Gourmet Bar” ile tipik otel odası mini bar konseptine yeni bir boyut getirerek geleneksel pembe rengi gardırop tasarımı ile yeni bir anlam katıyor. Eşsiz Fauchon lezzetleri barın kapı ve çekmecelerinde misafirlere güzel bir sürpriz olarak sunuluyor.

Uluslararası Fransız mutfağının temsilcisi olarak kurulan Fauchon Paris, yemek pişirmenin sanatsal yönü ile ön planda olurken, Fauchon L’Hotel Paris büyüleyici konumu ile eşsiz bir konaklama deneyimi yaşatıyor.