KİM EN BUTİK? KİM EN İYİ?

Tatil organizasyonlarının deneyimli isimlerinden hotels.com verileri doğrultusunda dünyanın en iyi butik otelleri tümüyle konuklardan oluşan bir jüri seçkisiyle belirlendi.

Araştırma doğrultusunda ‘check-in’ yapıp ilgili otellerde konaklayan 20 milyon gerçek ve güvenilir misafirin görüşleri doğrultusunda, her yıl en iyi ortalama değerlendirme derecesini yakalayan oteller ödüle layık görülürken, tüm dünyadan 50 otelin ödül kazandığı yarışmanın sonuçlarına göre yapılan ve gelecek seyahatlerinize ilham verecek ilk 5 otellik seçki ise şöyle…

1828 Smart Hotel /Buenos Aires
Buenos Aires’teki 5 yıldızlı 1828 Smart Hotel, dünyanın en akıllı otellerinden biri. Teknolojiyi lüksle birleştiren otel, 14 özel oda ve süitte misafirlerine son derece kişiselleştirilmiş bir deneyim sunuyor. Check-in sırasında size odanızdaki aydınlatmadan televizyona, hatta klimaya kadar her şeyi kontrol edebileceğiniz bir telefon ya da tablet dahi veriliyor.

Hotel Gendarm Nouveau/Berlin
Berlin’in çatılarına tepeden bakan konumuyla bu 4 yıldızlı otel, Gendarmenmarkt Meydanı yakınlarında yer alıyor. Otelin nefes kesici, etkileyici ve şık tarzları birleştiren 47 odasının her biri Berlin’de aksiyonun merkezinde mükemmel bir inziva imkânı sunuyor.

Mill Houses Elegant Suite/Santoron
Gökyüzü ile deniz arasında köprü misali uzanan bir kayalığın üzerinde yer alan 4 yıldızlı otel, manzarasıyla konuklarını hipnotize ediyor. Benzersiz bir yanardağ manzarası sunan bu görkemli otelin 13 süiti var ve bunların hepsi, özel bir otelden bekleyebileceğiniz her türlü şık ilavelere, imkân ve kolaylıklara sahip.

Hotel L’Orologio/Floransa
Floransa merkezindeki bu 4 yıldızlı otel, konuklarını saatlerin sihirli dünyasıyla buluşturuyor. Çünkü otelin tüm odalarında saat ve zaman temalı sanat eserleri yer alıyor. Otel, iç tasarımda, görüntü ve kokuyu deri, parşömen kağıdı, koyu pirinç ve ahşap gibi materyallerle birleştirerek tütün rengini ve kokusunu çağrıştıran büyüleyici bir duyusal deneyim sunuyor.

The Pand Hotel/Bruges
Bruges’ün ünlü kanallarına sadece yürüyüş mesafesindeki butik otel, 18. yüzyıldan kalma bir binada hizmet veriyor. Otelin 26 odası, orijinal antikalar, sanat eserleri ve gösterişli döşemelik kumaşlarla dekore edilmiş. Özel olarak tasarlanmış yatak odası süitlerinden ortama sıcaklık katan şöminelere kadar her detay, otelin cazibesine ve karakterine katkı sağlıyor.