Sonbahar Kaçamakları için Vizesiz Rotalar

Sonbahar romantik kaçamaklar için en uygun zaman kuşkusuz. Sonbaharda vizesiz gidilebilecek ülkelerde tatil yapmak isteyen seyahatseverler son dönemde en çok Ukrayna, Sırbistan, Fas, Tayland ve Makedonya’yı tercih ediyorlar…

Ukrayna ve Sırbistan’ı Sonbaharda Keşfedin!

Türk vatandaşı seyahatseverler Ukrayna’ya yeni kimlik kartlarıyla giriş yapabiliyor. Türkiye’den Kiev, Lviv, Odessa, Kharkiv gibi Ukrayna’nın en popüler şehirlerine doğrudan uçuşlarla gitmek isteyenlere önerimiz seyahat planlarını dikkatle yapmaları. Sırbistan da yakın olması ve vizesiz gidilebilmesi nedeniyle sonbaharda gezilebilecek destinasyonlardan. Başkent Belgrad, az bütçeyle keyifli vakit geçirilebilecek yerler arasında ön plana çıkıyor. Yakın ve vizesiz gidilebilecek bir diğer alternatif ise Makedonya. Makedonya’nın Osmanlı izlerini taşıyan mimarisini ve yemyeşil doğasını daha yakından keşfetmek isteyenler için sonbahar en iyi fırsat!

Uzak Rotalara Vizesiz Uçmak İsteyenler için: Fas ve Tayland

Fas denince ilk akla gelen filmiyle meşhur Kazablanka olsa da, bu Kuzey Afrika ülkesinde başkent Rabat, Fes ve Marakeş gibi şehirler de seyahatseverlerin rağbet ettiği yerlerin başında geliyor. Egzotik Asya’yı vizesiz keşfetmek isteyenlerin öncelik verdiği ülkelerden Tayland da gezginler için hem ucuz hem de epey hareketli ve eğlenceli bir deneyim vaat ediyor.

*Değerli bilgileri için Skyscanner’a teşekkürlerimizle…