Yürümüyor Mu? Bitirin Gitsin!

Türkiye gündemi izin verdiği sürece kişisel iniş çıkışlarını yaşayabilenler buraya! Konumuz ilişkiler… İlişkinizin artık yürümediğini hissediyorsunuz, ayrılık kararının eşiğindesiniz. Oysa O hala sizi çok sevdiğinden bahsediyor, ayrılmak fikri Ona çok uzak. Bu durumda ne yapmalısınız? İşte birkaç öneri…

  • Neden ayrılmak istediğinizi nedenlere dayandırın. “Sorun sende değil bende” yaklaşımı iyi bir davranış biçimi olmayacaktır. 3-5 arası nedenin açıklamasını yapabilecek durumda olun. Bu esnada uyumlu olan şeyleri kullanıp uyumsuzlukların daha baskın vurgusunu yapabilirsiniz.
  • Siz ayrılık fikrinizi söyledikten sonra O da boş durmayacaktır. Çeşitli argümanlar sunup sizi ilişkiyi bitirmemeniz için iknaya uğraşacaktır. Neler olabileceğinizi düşünün, önleminizi alın. Ağlayabilir, bağırıp çağırabilir ya da ne kadar uyumlu olduğunuzu ciddi bir sunum halinde anlatabilir. İlla ki, değişeceğini ve hiçbirşeyin eskisi gibi olmayacağını söyleyecektir. Buna hazırlıklı olun ve hiçbirşein değişmeyeceğini unutmayın!
  • Eşyalarını toplayın. Sizin evinizde olan ya da size verdiği tüm eşyaları bir araya getirin. Konuşmaya başlamadan önce yanınızda olsun, bu size konuşma esnasında güç kazandıracaktır.
  • Onun mekanında ayrılın. Eğer sizin mekanınızda ayrılmaya kalkarsanız oyalayıp işleri zorlaştırabilir. Onun mekanında ise eşyları masaya koyar basar gidersiniz. Tartışma filan olmaz.
  • Kısa kesin ve sakin olun. Bağırmak ya da ağlamak, uzun bir konuşmaya girmek zorunda değilsiniz. Yara bandını çıkarr gibi hızlı ve kararlı olun. O konuşmaya başlamadan içinizdeki herşeyi dökün. Dürüst olun ve sağlam cümleler kurun. İşi çok uzun tutmayın, etkileneceği cümleler kurun.
  • Eğer yapabiliyorsanız tüm konuşmayı ayakta yapın. Bu sizin ilişki için bir çözüm aramadığınızı ve kararlı bir şekilde bitirmek istediğinizi anlatacaktır.
  • Ayrıldıktan sonra sakın mesaj atmayın. O iyi olacaktır. Siz mesajlaşmayı kendi arkadaşlarınızla yapabilirsiniz. Muhtemelen ilişkiniz esnasında sizii çok özleyenler olmuştur.
  • Dayanıklı olun. Ondan gelen mesajlar ne olursa olsun aldırmayın. Sizi kahve içmeye götürmesine ya da hediye almasına izin vermeyin. Ayrıldıktan sonra duygularınızın ne olduğunu bilmesine izin vermeyin. Eğer onunla zaman geçirmeye başlarsanız herşey başa döner! Kendinze neden ayrıldığınızı unutturmayın, tekrarlayın.
  • Artık yeni bir hayata başlıyorsunuz. Her zaman harikaydınız ve hep öyle olacaksınız. Dünya sizin etrafınızda dönüyor unutmayın. Evinizi temizleyin, eşyaların düzenini değiştirin ya da yeni bir imaj yapın. Yaşam sizi bekliyor!