2. Çocuk Sanat Bienali Başladı

 

Geçtiğimiz yıl ilk defa düzenlenen ve geleneksel hale gelen “Çocuk Sanat Bienali” 22 Mayıs Pazartesi günü İstanbul Deniz Müzesi’nde kapılarını açtı. Bu yıl “fark” temasıyla gerçekleştirilen bienalde çocukların penceresinden yansıyan eserler  3 gün süreyle sergilenecek ve bienal ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.

Akademik başarının yanı sıra kültür-sanat ile iç içe bireyler yetiştirmeyi, sanata ve sanatçıya önem vermeyi misyon edinen kurumlardan Bahçeşehir Koleji, çocukların özgür fikirlerini ortaya çıkartmak amacıyla geleneksel hale getirdiği “Çocuk Sanat Bienali”nin ikincisini bu yıl 22 Mayıs-24 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Deniz Müzesi’nde düzenliyor.

Çocuk Bienali Ülkemizin Bir Klasiği Olacak

Gün geçtikçe daha derin bir şekilde tek tipleşen ve birbirini taklit eden bir dünyada çocukların “FARK” kelimesine yakınlaşmasını, bu doğrultuda keşfettiklerini sanatla birleştirmelerini sağlayan eğitim kurumu, “Çocuk Sanat Bienali” ile ortak bir dil yaratarak uzun vade de kültür, sanat tasarımı üreticisi ve takipçisi, duyarlı ve bilinçli bireylerin yetiştirilmesini hedefliyor.

“FARK” ile Özüne Dönecekler

Bahçeşehir Koleji 2. Çocuk Sanat Bienali’nde, “farklı olmak”, “fark edilmek”, “fark yaratmak”, “farkındalık” gibi toplumsal hayatta yer alan, eğitim sisteminden üretim biçimlerine, iletişimden tüketim alışkanlıklarına kadar her alanı etkileyen kavramların çocuk penceresinden yansımaları yer almakta.