AKASYA’DA SANAT; ‘AKS’

akasya avm

Akasya’da 10 Haziran’da kapılarını açacak olan Akasya Kültür Sanat (AKS), İstanbul’un  kültür sanat sahnesinde yerini alıyor. Sanatın farklı alanlarına yönelik programıyla İstanbul Anadolu yakasının en yeni ve keyifli adreslerinden biri olmaya hazırlanan AKS; yıl boyunca sahne sanatlarının yanı sıra, çağdaş sanat sergilerine, dinletilere ve söyleşilere ev sahipliği yapacak.

Akasya’da açılacak olan AKS,  tüm sahne sanatları ve çağdaş sanat sergileriyle yıllık takvimini oluşturdu. Sunay Akın’dan Ferhan Şensoy’a Haldun Dormen’den  Ali Poyrazoğlu’na kadar birçok usta tiyatrocuyu izleyiciyle buluşturacak olan AKS; Kerem Görsev, Baba Zula, Birsen Tezer, Hayko Cepkin, Behzat Gerçeker&Enbe Orkestrası, Bülent Ortaçgil, Feridun Düzağaç gibi ünlü sanatçıların akustik konser performanslarına da ev sahipliği yapacak.

Akasya içinde 3. katta açılacak olan AKS; 2.000 metrekare alana sahip. İki katlı, çok amaçlı ve her türlü kültür sanat organizasyonuna uygun altyapısıyla aynı zamanda çağdaş sanat sergilerine ve söyleşilere ev sahipliği yapacak olan AKS, Ekim ve Kasım ayı boyunca Türk çağdaş sanatının önde gelen isimlerini konuk edeceği  “12 Sanatçı 12 Söyleşi” ve “Bubi Retrospektif ” sergilerine de  hazırlanıyor.