Akbank Sanat Dans Atölyesi’nde Dans Zamanı

AKBANK SANAT, Kasım ayı Dans Atölyesi programında hem yetişkinler hem de çocuklar için dans tutkunlarına özel dersler dikkat çekiyor.

Yetişkinler için Dans Dersleri

1- 30 Kasım 2019

Eğitmenler: Alper Marangoz, Evrim Akyay, Gizem Bilgen, Bengi Sevim Yörük, Önder Çevik

Tecrübeli eğitmenler gözetiminde başlangıç ve orta ileri seviyede yapılacak bu derslerde, katılımcıların teknik donanımı sağlanarak, bedenlerine vizyon katacak atölye çalışmaları yapılmaktadır.

  • Başlangıç Seviyesi Modern Dans Dersi

1/8/15/22/29 Kasım Cuma:               18.30 – 19.30

6/13/20/27 Kasım Çarşamba:           18.30-19.30

Eğitmenler: Evrim Akyay, Gizem Bilgen

  • Orta ve İleri Seviye Modern Dans Dersi

7/14/21/28 Kasım Perşembe:           18.30-19.30

Eğitmen: Alper Marangoz

  • Çocuklar için Yaratıcı Dans Dersleri ( 4-8 Yaş )

2/9/16/23/30  Kasım Cumartesi:      12.00-13.00

Eğitmen: Bengi Sevim Yörük

Çocuklarla yapılan dans derslerinin ana hedefi dans ile oyun arasında yaratıcı bir yolculuğa çıkmaktır. Atölyelerde yapılan çalışmalar herhangi kalıplaşmış bir dansı uygulamaya çalışmamak, çocukların bedensel – kinetik gelişimine katkı sağlamaktır. Doğaçlama prensiplerine dayalı dersler, zihin ve beden koordinasyonunu geliştirmeyi, yaratıcı düşünebilmeyi, fiziksel kabiliyetlerini artırmayı amaçlamaktadır. Dans ederek hayal edelim. Dans ederek ifade edelim. Gelin dans edelim.

Çocuk ve Yetişkin Modern Dans dersleri: 20 TL

Aerial Dans

5/12/19/26 Kasım Salı

Saat: 18.30-19.30

Eğitmen:  Önder Çevik

Vücut enerjisini yeniden düzenlemek, vücut hizasını bulmak için yer çekimi kuvvetinin etkisiyle çalışan bir egzersiz metodudur. Bu sistemin içerisinde dans, pilates, kondisyon, akrobasi ve özellikle rahatlama ve esneme içeren hareketlerle teknik bir disiplin yaratılmıştır. Bu disiplinlerin desteğiyle zenginleştirilmiş ve en önemlisi yer çekimini avantaja çevirerek daha az enerjiyle daha yüksek esneklik, güç ve denge kazanımı sağlayan bir disiplindir. Vücudu yeniden düzenlemek, bedeni zihin merkezli duygusal kirliliklerden arındırmak için harika bir araçtır. Yer çekimiyle boşluk hissine güvenme bu teknikte bir bütün olarak çalışır. Ayrıca bu disiplin, uçmanın tarifsiz hissini de yaşatır.

Aerial Dans: 35 TL