Belgesel: Dijital Flörtleşme

Dijital platform BluTV’nin merakla beklenen özel belgesel içeriği Dijital Flörtleşme bugün başlıyor. İlk bölümünün tanıtım videosu yayınlanan Dijital Flörtleşme, günümüzün yeni ilişki tarzı olan takılma kültürü, ilk buluşmalar ve ilişkiler gibi konuları gerçek kişilerin tecrübeleriyle aktaracak.

BluTV’nin sevilen belgesel serisi Pavyon’un yaratıcılarından ilgi çekici bir belgesel daha bugün izleyicileriyle buluşuyor. Dijital Flörtleşme, takılma ve “stalk” kültürü, “sexting”, ilk buluşma ve “dating” uygulamaları gibi konuları ele alırken flörtleşmenin dijitalleşmeyle birlikte nasıl bir dönüşüm geçirdiğini tüm çıplaklığıyla gözler önüne serecek.

Dijital ilişkilerde “takılma”

Beş bölümden oluşan ve iki haftada bir yeni bölümleri yayına girecek olan Dijital Flörtleşme’nin ilk bölümü internet kullanımının yaygınlaşmasıyla ortaya çıkan, ilişkilerin yüzeysel düzeyde kaldığı “takılma kültürü” konusunu ele alacak. Duygusal ilişkilerde sorumluluk almak istemeyen kişiler tarafından yaşanan ve eski sevgililer, aile ve iş hayatı gibi konuların derinlemesine konuşulmadığı ilişki türü olan “takılma” kültürü tecrübe eden kişiler tarafından aktarılacak. “Dating” uygulamaları ile ilişki arayanlar kendilerini anlatırken ilişkilerin sosyal boyutu da seksolog ve araştırmacı gibi uzmanlar tarafından masaya yatırılacak.

Dijital Flörtleşme’nin ilk bölümü 21 Mayıs 2020 tarihinde saat 17.00’da yayınlanacak.