Gezgin Kaşiflerin Rotası Temmuz Ayında DocuBox HD’de!

SOUTHERN FLOWER AT SEA DocuBox HD

Belgesel kanalı DocuBox HD, ilginç yapımlarıyla muhteşem keşiflerin kapısını açıyor. Dünyamızın farklı noktalarına geziler yapan kaşiflerin rotası Temmuz ayında ülkemizden de geçecek.

SOUTHERN FLOWER AT SEASouthern Flower Denizde / 9 Temmuz Perşembe – Saat: 13:00

9 Temmuz Perşembe öğlen saatlerinde, Southern Flower teknesiyle Brezilya’nın sıcak sularına yöneleceğiz. “Southern Flower Denizde” belgeselinde Antartika’dan geçen 105.000 kilometrelik bir yolculuğun ve dünyanın batı ucu Uşuaya’da verilen molanın ardından, rota Brezilya. PARATY Şelaleleri’ne giderken artan hava sıcaklığı ve yağışlar tropik iklimi hissettirecek. PARATY’de koloni döneminden evleri ve gelgitle sular altında kalan, taş döşeli güzel sokakları keşfedeceğiz.

MANHATTAN 1609Manhattan 1609 / 9 Temmuz Perşembe – Saat: 18:00

9 Temmuz Perşembe akşamüstü ise yolumuz, kargaşanın asla bitmediği bir adaya, New York’un göbeği Manhattan’a düşecek. Manhattan 1609 belgeselinde, dört yüzyıl kadar önce savaş ve din yüzünden yaşadıkları bölgeden kovulan ve kendilerine yeni bir dünya kurmak isteyen Belçika ve Kuzey Fransalı Protestan göçmenlerin, Kızılderililerden satın aldıkları bakir topraklarda dünyanın en ünlü şehri New York’un temellerini atmalarına eşlik edeceğiz.

DARWIN'S VOYAGEDarwin’in Yolculuğu / 11 Temmuz Cumartesi – Saat: 15:00

11 Temmuz Cumartesi öğleden sonrasında, dünyanın en çok tartışılan bilim insanlarından Charles Darwin’e yol arkadaşlığı yapacağız. “Darwin’in Yolculuğu”, dünyanın sonunda iki buçuk yılını onu sonsuza dek değiştiren bir deneyimle geçiren bir adamın öyküsünü anlatıyor. İlk bölümde Darwin’in, dünyanın en güneyini dolaşırken daha sonraki fikirlerini geliştireceği etkilere odaklanacağız. Aynı zamanda, sosyal bir deneyden sonra gemiyle İngiltere’den anavatanlarına dönen Üç Yaghan Kızılderilisinin seyahatine şahit olacağız.

PATHFINDERSKaşifler / 12 Temmuz Pazar – Saat: 15:00

12 Temmuz Pazar öğleden sonra ise, keşif rotamız dünyanın en güzel ülkesinden, Türkiye’den geçiyor. “Kâşifler” belgeselinin bu bölümünde, İtalya’nın Aosta bölgesinden, yaşayan bir dağcı efsanesi olan Abele Blanc’ı takip edeceğiz. Keşif rotası bizi, Kaçkar Dağları’nın arasından Türkiye’nin bilinmeyen bir vadisine, Karadeniz’in birkaç kilometre ötesine götürecek.

Man Adası / 12 Temmuz Pazar – Saat: 18:00

12 Temmuz Pazar akşamüstü, İrlanda Denizi’nin kalbinde yer almasına rağmen, kolayca gözden kaçabilen bir adaya yolculuk edeceğiz. Birçok farklı kuş, memeli ve balık türünün yaşadığı muhteşem bir doğaya sahip Man Adası’nı yakından tanıyacağız.

Yeşil / 13 Temmuz Pazartesi – Saat: 19:00

13 Temmuz Pazartesi akşamında ise, yurdundan edilmiş bir canlının son günlerine eşlik edeceğiz. Belgesel, yaşadığı ormanlar palmiye yağı plantasyon alanı oluşturmak isteyen insanlarca yok edilen “Yeşil” isimli dişi orangutanın hayatta kalma mücadelesini anlatıyor. Bu görsel gezi, yağmur ormanlarının bio çeşitlilik zenginliğini ve insan hırsının yıkıcı etkisini öyküleştiriyor.

DocuBox HD yayınlarına, seçkin TV platformları TV+ Kanal 97, KabloTV Kanal 122, D-Smart Kanal 58 ve Vodafone TV üzerinden ulaşılabiliyor. DocuBox HD içeriklerine ayrıca, FilmBox Live websitesi ve uygulaması kullanılarak bilgisayar, tablet ve mobil telefon ekranlarından da ulaşılabiliyor.

Felliniesque: Hayal Aleminde Bir Yaz Gezintisi