Güçlü Kadınlardan Geleceğe Destek Yürüyüşü: ”Geleceğin Güçlü Kadınları”

Güçlü Kadınlardan Geleceğe Destek Yürüyüşü: ”Geleceğin Güçlü Kadınları”

Aydan Taş’ın hayata geçirdiği ”Geleceğin Güçlü Kadınları” projesi için 38 ünlü isim bir araya geliyor!

İlki geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen ve büyük ses getiren “GELECEĞİN GÜÇLÜ KADINLARI” projesinin ikincisi 8 Mart 2020 günü saat 20:00’de Hilton Convention Center’da, Perwoll’ün katkılarıyla gerçekleşiyor. Projeden elde edilen bilet gelirlerinin tamamı Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde okuyan genç kız öğrencilerin eğitimlerine destek olmak için kullanılacak.

Kız çocuklarının eğitimine destek olmak amaçlı düzenlenen bu anlamlı gecede 26 güçlü kadın, 6 ünlü tasarımcı tarafından farklı dönem konseptinde hazırlanan tasarımların yer aldığı defilede yürüyecek. Hazırlanan her elbise, yaşadığı döneme ilham veren başarılı kadınların isimlerini taşıyacak.

1940’lardan günümüze kadar uzanan, her biri farklı bir dönemi tasarlayacak olan tasarımcılar arasında Meltem Özbek, Özlem Kaya, Raisa&Vanessa, Sudietuz, Tuvana Büyükçınar ve Zeynep Tosun yer alıyor.

Defilede tasarımları taşıyacak 26 güçlü kadın (alfabetik sırayla); Alina Boz, Aslı Bekiroğlu, Aslı Tandoğan, Bade İşçil, Burcu Özberk, Beyza Şekerci, Burcu Kara, Damla Çolbay, Dila Tarkan, Ebru Şahin, Ebru Akel, Ece Çeşmioğlu, Ezgi Eyüboğlu, Funda Eryiğit, Gülçin Santırıcıoğlu, Gözde Kansu, Hande Soral, Hande Subaşı, Hazal Türesan, Mine Tugay, Meriç Aral, Oya Unustası, Özge Özder, Sedef Avcı, Sinem Ünsal ve Zeynep Çamcı yer alıyor. Projenin moda danışmanlığını Deniz Marşan üstlenirken, styling Pınar Turan tarafından yapılıyor. Koreografi ise Öner Evez ve Yakup Biçer tarafından düzenleniyor.

Gecede, sürpriz bir sanatçı “Sahnenin Güçlü Kadın”ı olarak konser verirken, Türkiye’nin en önemli ve başarılı komedyenlerinden birisi de defilede sergilenen tasarımlardan 6 tanesinin satılacağı açık arttırmanın yönetimini üstlenecek.

Proje biletlerinden elde edilecek tüm gelir, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde okuyan genç kız öğrencilerin eğitimlerine destek için kullanılacaktır. Organizasyon biletlerine Biletix‘ten ve perakende satış noktalarından ulaşabilirsiniz.


Gecenin Özel Konuğu: Cem Yılmaz
Sunucu: Çağla Şikel
Konser: Göksel

 

Gecenin Güçlü Kadınları:
Alina Boz, Aslı Bekiroğlu, Aslı Tandoğan, Bade İşçil, Beyza Şekerci, Burcu Kara, Burcu Özberk, Damla Colbay, Dila Tarkan, Ebru Şahin, Ece Çeşmioğlu, Ezgi Eyüboğlu, Funda Eryiğit, Gülçin Santırcıoğlu, Hande Soral, Hande Subaşı, Hazal Türesan, Meriç Aral, Mine Tugay, Oya Unustası, Özge Özder, Sedef Avcı, Sinem Ünsal, Zeynep Çamcı

Güçlü Kadın Tasarımcılar:

Meltem Özbek, Özlem Kaya, Raisa Vanessa, Sudi Etuz, Tuvana Büyükçınar Demir, Zeynep Tosun

Ana Sponsor: Perwoll
Proje Tasarım:Aydan Taş
Moda Danışmanı: Deniz Marşan
Proje Stylist’i: Pınar Turan
Koreograf: Öner Evez
Hair Stylist: Sabit Akkaya
Make-Up: MAC
Mekan: Hilton Istanbul Bosphorrus
Digital İletişim Ajansı: X İletişim
İletişim Ajansı: Grandcarre
Organizasyon: Funorg