BU KİTAP ÇİÇEKLERE ADANMIŞ; FLOWERS

Dünyanın sayılı sofistike kitaplarına imza atan ve okuma zevkini tamamlayan stil sahibi objelere ev sahipliği yapan Assouline, çiçeklere adanmış yeni kitabı Flowers’ı okuyucularıyla buluşturdu. Cezbedici renkleri ve kokularıyla sanatın en büyük ilham kaynağı çiçeklere adanan kitap, sayfaları çevirdikçe renkli bir bahçede geziyormuş izlenimi veren içeriğiyle okuyucularını özel bir atmosfere sürüklüyor.

Claude Monet’nin “Belki de ressam olmamı çiçeklere borçluyumdur” sözünü haklı çıkarırcasına, Assouline bu yeni kitapta çiçeklerin yüzyıllardır ilham verdiği sanata dair özel bir içerik sunuyor. Tasarım yazarı Sixtine Dubly’nin kaleminden çiçeklere yönelik tasarımların gelişim hikayesine yer verilen kitapta aynı zamanda Londra, Paris ve New York’tan bu alanda uzman 40’ı aşkın çağdaş sanatçı söyleşilerini bulmak mümkün. Kitabın önsözünü ise stilist ve aynı zamanda Architectural Digest’in uluslararası stil editörü olan Carlos Mota kaleme aldı.

Flowers: Art&Bouquets özgün içeriği ve göz kamaştırıcı fotoğraflarıyla özellikle kadın okuyucularına ilham kaynağı olmayı hedefliyor.