“Her Güne Bir Shakespeare” Yenilenen Yüzüyle Tüm Kitapçılarda!

 

Pena Yayınları tarafından yayınlandığı günden beri çok satan, yazar Allan Percy’nin kitabı “Her Güne Bir Shakespeare” yeni kapak tasarımıyla yeniden yayımlandı.

Ünlü şairin hayatın her gününde aşkın tadının çıkarılabileceğini anlatan kitabı “Her Güne Bir Shakespeare” ile yazar, verdiği 72 reçetelerle günlük hayatta uygulanabilecek pratik felsefi bilgiler sunuyor.

Aşkın gizemini derinlemesine ele alan “Shakespeare”den aldığı ilhamla aşkın her halini etkiliyici bir anlatımla anlatan, psikoloji ve spiritüellik üzerine yazılar yazan gazeteci ve yazar Allan Percy’nin “Her Güne Bir Shakespeare” kitabını okuyunca hayatın en büyük mucizesiyle nasıl baş edebileceğinizi keşfedeceksiniz.

 

Her Güne Bir Shakespeare Hakkında

Aşkın her özelliğiyle hayati bir mesele olarak görenler için taptaze ve etkileyici bir kitap

Hayatınızın her gününde aşkın tadını çıkarabileceğiniz 72 reçete

Dünya yazarları arasında hiçbiri aşkın gizemini Shakespeare kadar derinlemesine ele almamıştır. O, bütün tiyatro eserlerinde ve ünlü sonelerinde gönül işlerine öyle aydın bir perspektifle bakmıştır ki bunlar günümüzde bile vucudumuzun en güçlü kas parçasını anlamamız için ilaç etkilerini hala kaybetmemiştir. Bugün bile Shakespeare’in eserleri ve şiirleri kalplerimiz anlaşılmaz sırlarını anlamak için güçlü bir araçtır. Eğer aşkın seni sürüklediği ufacık bir çılgınlığı bile hatırlamıyorsan, hiç sevmemişsin demektir.

Tam olarak hangi gün doğduğu bilinmese de 26 Nisan 1564 tarihinde vaftiz edildiği bilinen ve o tarihten 52 yıl sonra 23 Nisan 1616’da Stratford-upon-Avon kasabasında hayata veda eden William Shakespeare dünya edebiyatının en seçkin yazarlarından biri olarak kabul edilmektedir. İngiltere’nin milli şairi olarak da bilinen Shakespeare bilinen eserlerinin çoğunu 1589-1613 yılları arasında üretti. İlk oyunları çoğunlukla komedi ve tarihiydi. Daha sonra trajedilere yönelen Shakespeare’in en önemli eserleri Hamlet, Kral Lear, Romeo ve Juliet, Othello ve Macbeth’tir.