Pena Yayınları’ndan ‘Böğürtlen Kışı’

Her çıkan kitabıyla New York Times’ın çok satanlar listesinde yer alan Sarah Jio’nun, Türkiye’de en çok satan kitabı “Böğürtlen Kışı” yenilenen yüzüyle Pena Yayınları tarafından raflarda yerini aldı.

İsmini Kuzey Amerika’da ilkbaharın son aylarında sık sık yaşanan soğuk havanın halk arasındaki tabirinden alan “Böğürtlen Kışı” romanı, 1933 yılında Seattle’da yaşanan kar fırtınasında oğlunu kaybeden bir anneyi ve seksen sene sonra bu hikâyenin ardına düşen bir kadın gazeteciyi konu alıyor.

Akıcı dili, duygusal hikayeleri ve şaşırtıcı sonlarıyla tanınan Sarah Jio, “Böğürtlen Kışı” romanında; umut ve umutsuzluk ekseninde anne sevgisi, ailenin önemi, dostluk ve aşk gibi konuları etkileyici bir şekilde işleyerek sürükleyici anlatımı ile okurları derinden etkilemeyi başarıyor.

Bugüne kadar hiç Sarah Jio kitapları okumamış olanlar için iyi bir başlangıç kitabı olan “Böğürtlen Kışı”, Sarah Jio’nun o bilindik üslubuyla mevsimi olmadığı halde bastıran kışı, büyümeden kaybedilen evladı, yaşamadan yitirilen aşkı anlattığı, bir çırpıda bitireceğiniz ve fakat etkisinden uzun süre çıkamayacağınız bir romanı.