“Chopin Noktürnler” Şimdi De Dijital Platformlarda!

Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say’ın; Chopin’in, piyano denildiğinde akla gelen ilk eserlerden olan ve “gece müziği” anlamına gelen noktürnlerini yorumladığı “Chopin Noktürnler” albümü tüm müzik marketlerde, Apple Music ve iTunes’ta yerini aldı. Hislendiren, sakinleştiren, duygulandıran melodik yapısıyla yaz gecelerine dinginlik getiren “Chopin Noktürnler” albümü, 22 Haziran’dan itibaren ise tüm dijital platformlarda!

Fazıl Say’ın, dünyada ilk kez 2017 yılında Warner Müzik tarafından yayınlanan “Chopin Noktürnler” albümü, Türkiye’de ilk kez Ada Müzik etiketiyle müzikseverlere ulaşıyor.

Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say, dünyada büyük ilgi gören “Chopin Noktürnler” albümünde, Chopin’in romantik dönemde piyano için yazdığı en güzel ve tanınmış parçaları olan noktürnlerini yorumluyor. “Chopin Noktürnleri”nin çok dinlendirici bir albüm olduğunu ifade eden Say, albümle ilgili olarak “Stresli ve zor hayatlarımızda bu parçaların, bu yaz  bizi bir suyun sakinliğine ve bir rüzgârın naif esintisine doğru çekip, ruhlarımızı dinginleştireceğine inanıyorum”  şeklinde konuşuyor.

Fazıl Say’ın “güzel yaz gecelerinin sakin müziği” olarak tanımladığı noktürnler, müzikseverleri yaz tadında bir müzik ziyafetine davet ediyor.