USTA‘YA SAYGI DURUŞU!

belcanto

İzleyiciyi büyülü bir serüvene çıkaran “Belcanto the Luciano Pavarotti Heritage” müzikalinin kapıları İstanbul’da aralanacak. Büyük bestekarların opera repertuarları, pop, rock, Anglo-Amerikan müzikalleri ile Avusturya-Fransız operetleri 17-18 Aralık 2016’da Volkswagen Arena’da sahne alacak.

Opera aryaları, orijinal performansları ile Napoliten şarkılar ve İtalyan Belcanto stili ile düzenlenmiş çağdaş kompozisyonların sunulacağı gösteri Luciana Pavarotti’nin mirasına saygı duruşu niteliğinde. 12 şarkıcı, 7 müzisyen ve 7 dansçı tarafından sergilenecek olan müzikalde yer alan şarkıcılar, Pavarotti ile iş birliği içinde bulunmuş şarkıcılardan seçilmiş.

Müzikalde Belcanto’nun tarihine damga vuran “Rönesans’tan Barok’a Belcanto”,”18.yy’ dan İtalyan ve Avrupa güldürücü operası”, “Giuseppe Verdi”, “Giacomo Pucini”, “Neapolitan şarkısı” ve “Dünyadan Belcanto” olmak üzere altı ana tema sahnelenecek.

Franco Dragone küratörlüğündeki bu muhteşem müzikal, görsel olarak da bir şölen vaat ediyor. Kaçırmak istemiyorsanız Biletix’ ten biletlerinizi şimdiden alın.