Netflix’ten Black Lives Matter Listesi

Netflix Black Lives Matter
Beyoncé Homecoming Belgeseli Netflix

Netflix, ABD’de sürmekte olan Black Lives Matter protestolarına destek olmak amacıyla ırkçılığa dikkat çeken 30’dan fazla film ve dizinin yer aldığı özel bir liste hazırladı.

George Floyd’un polis şiddeti sebebiyle hayatını kaybetmesinin ardından ırkçılığa karşı başlayan protestolar çok kısa sürede ABD’nin tamamına yayıldı. Çeşitli Avrupa ülkelerinde başlayan protestolar sonrasında global şirketler de Black Lives Matter’a (Siyahi Hayatlar Önemlidir) destek vermekten çekinmedi.

Netflix’in Black Lives Matter listesinde yer alan dizi ve filmlerden bazıları

 

HOMECOMING: A film by Beyoncé

Beyoncé’nin muhteşem 2018 Coachella performansına yakından bir bakış sunan bu film, yaratıcı kavramlardan kültürel hareketlere giden duygusal yolu gözler önüne seriyor.

Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker

Siyahi bir çamaşırcı, sefaleti geride bırakarak bir güzellik imparatorluğu kurar ve bileğinin hakkıyla milyonerliğe ulaşan ilk kadın olur. Gerçek bir öyküden uyarlandı.
13. Madde Netflix

13. Madde

Bu belgeselde akademisyenler, aktivistler ve politikacılar, Afrika kökenli Amerikalıların suçluya dönüştürülmesini ve ABD’deki hapishane patlamasını analiz ediyor.

Who Killed Malcolm X Netflix

Who Killed Malcolm X?

Bir aktivist, Afrikalı Amerikalı lider Malcolm X’in öldürülmesinden uzun yıllar sonra adalet adına gerçeği arayan karmaşık bir göreve kalkışır.

Benim Hikâyem

Michelle Obama’nın hayatına, umutlarına ve diğerleriyle kurduğu bağlara göz atan bu samimi belgeselde, eski first lady’ye “Benim Hikâyem”in turnesinde katılın.

When They See Us Netflix

When They See Us

Harlemli beş genç, haksız yere Central Park’taki vahşi bir saldırıyla suçlanınca kendilerini bir kâbusun içinde sıkışıp kalmış bulur. Gerçek hikâyeden uyarlandı.

LA 92 NetflixLA 92

Yeni ortaya çıkan çekim görüntüleri 1992 Rodney King davasını ve ayaklanmayı tetikleyen kararı yeni ve güncel biçimde yeniden anlatıyor.

Netflix ve BM Kadın Birimi’nden 8 Mart’a Özel Koleksiyon: İzledi ve Başardı