”Penceredeki Kadın” Kitabı Film Oluyor

Fotoğraf: imdb.com

A.J. Finn’in aynı isimli kitabından uyarlanan, New York Times Çok Satanlar listesine 1 numaradan giren, “Penceredeki Kadın” (The Woman in the Window) romanının Amy Adams’ın başrolüyle beyazperdeye uyarlandığı filmin tanıtımı yayımlandı.

”Penceredeki Kadın” ismiyle okuyucuyla buluşan ve psikolojik belirsizlikleriyle Alfred Hitchcock’un Rear Window filmine benzetilen romanının uyarlaması 15 Mayıs 2020’de sinemaseverler ile buluşacak.

Amerika’da 1 milyondan fazla satan psikolojik gerilim romanının sinema adaptasyonunda ana karakteri Anna Fox’u beş kez Oscar’a aday gösterilen Amy Adams canlandıracak. Gerilim dolu hikâyede başarılı oyuncuya Alistair Russell rolüyle Akademi Ödüllü oyuncu Gary Oldman eşlik ederken filmin diğer önemli isimleri arasında Wyatt Russell ve Julianne Moore yer alacak.

Arrival, American Hustle, Enchanted ve Nocturnal Animals filmlerinden tanıdığımız Amy Adams, Anna Fox rolünde New York’ta yalnız yaşayan ve agorafobiden muzdarip eski bir psikoloğun komşularını gözetlerken tanık olduğu gerilim dolu hikayenin merkezinde yer alıyor.

Ayrıca, kitabın Pena Yayınları’ndan çıkan Türkçe çevirisi de mevcut.

”BAZEN AYNI ANDA ÇOK FAZLA ŞEY DÜŞÜNÜYORUM. bEYNİMDE SANKİ HERKESİN AYNI ANDA GEÇMEYE ÇALIŞTIĞI BİR DÖRTYOL AĞZI VAR GİBİ.”

Penceredeki Kadın, A.J. Finn, Pena Yayınları 

 

Filmin Türkçe Altyazılı Fragmanı