Sergi; Sürrealistin Rüyası

 

Gerçeğin ve yansımalarının oluşturduğu bu sürreal atmosferde hayatın derin anlamıyla fotoğraf sanatı aracılığıyla buluşan Mehmet Gazioğlu, deneme çekimleri ve düzenlemeler ile başladığı çalışmaları dört ay gibi kısa bir sürede tamamlayarak ilk kişisel sergisini sanatseverlerle buluşturuyor.

Eminönü, Balat, Galata gibi İstanbul’un tarih öncesine dayanan büyülü bölgelerinde yapılan çekimler boyunca yaşamın izlerini takip eden Gazioğlu, profesyonel kameralar ile yapılan çekimleri cep telefonu ile düzenleyerek günlük rutinin yoğunluğu arasında bile sanata her zaman ilk sırada yer verebileceğini bir kez daha göstermiş oldu.

Farkındalığın ana tema olarak ön plana çıktığı fotoğraf seçkisinde, hayata sürrealist bakmayı en güzel şekilde başaran otizmli çocuklarımızın geleceğine katkıda bulunmak adına Tohum Otizm Vakfı ile bir işbirliğine gidildi. Sürrealist’in Rüyası sergi gösteriminden elde edilecek gelirin bir kısmının Tohum Otizm Vakfı’na bağışlanacağı gösterimde sürrealizm sosyal sorumluluk ile bir araya geliyor.