Sömestrda Çocuklara Anlamlı Bir Hediye: Okuduğum Kitaplar Defteri

Okunan kitapların bilgilerinin, kitaplara ait notların ve görüşlerin yazılabileceği, okuyucuların beğenilerine göre puanlama yapabileceği hatıra defteri formatında tasarlanan ”Okuduğum Kitaplar Defteri” Herkese Kitap Vakfı tarafından hazırlandı.

Çocuklara ve gençlere kitap okumayı sevdirmek amacıyla hazırlanan bu ürüne satın alınarak verilecek destek sayesinde ihtiyaç sahibi çocukların kitap okumasına katkı sağlanacak.

D&R mağazalarında satışa sunulan “Okuduğum Kitaplar Defteri” hakkında konuşan Herkese Kitap Vakfı Kurucu Genel Başkanı Bülent Şenver, “Türkiye’de her 100 kişiden 58’i hiç kitap okumadığını söylüyor. İhtiyaç maddeleri sıralamasında ise kitap, 235’inci sırada yer alıyor. Kırk ülke arasında yapılmış cahillik endeksi çalışmasında Türkiye en cahil 9. ülke olmuş. Ülkemizde çocuklara ve gençlere kitap okumayı sevdirmemiz gerekiyor. Okuduğum Kitaplar Defteri çocuklarımıza kitap okumayı sevdirecek onları okumaya teşvik edecek önemli bir uygulama olacak” dedi.

Ali Öksüz, Yağız İzgül, Başak Sayan, Ali Aksöz, Mert Fırat, Betül Demir, Melis İşiten, Neşe Erberk, Ebru Şanver, Zekeriya Acar, Mustafa Altındağ, Ali Sunal, Ayşe Kulin, Hanefi Avcı, Yelda Cumalıoğlu, Aret Vartanyan, Azra Kohen, Filiz Özdem, Umay İğici, Burcu Hanif, Simla Bayazıt, Asuman Güreli, Monik İpekel, Yosun Güreli, Özlem Yılmaz Küçük gibi birçok ünlü isim “Okuduğum Kitaplar Defteri” kullanımının kısa sürede yayılması için uygulamaya destek vereceklerini söylediler.

Sömestr tatili yaklaşırken, çocuklarınıza anlamlı bir hediye alabilir ve ihtiyaç sahibi çocukların daha fazla kitap okuması için destek olabilirsiniz.