Ecnp Galeri’de Yılın İlk Sergisi

Tasarımcı Ela Cindoruk ve Nazan Pak’ın atölye ve mağazasının da yer aldığı tasarım galerisi ECNP Galeri, neredeyse her ay bir tasarımcıya ev sahipliği yapıyor.  Bu ayın konuğu ise; KROP markasının yaratıcısı Sinan Tansal ve el yapımı tasarım bıçakları…

1 Şubat’ta başlayacak olan sergide; sap ve çeliğinin elle işlendiği, her birinin farklı tasarımlara sahip olduğu fonksiyonel bıçakların, aslında ilkel bir alet sayılan bir bıçaktan çok daha fazlası olduğuna şahit olacaksınız.

Kullanılmış malzemelerin yeniden biçimlendirilerek farklı amaçlar için değerlendirildiği ve dünyada up-cycle olarak tanımlanan geri dönüşüm felsefesini benimseyen Tansal’ın tasarımları, bu nedenle de büyük ilgi görüyor. Tasarımcı, ömrünü tamamlamış malzemelere, orijinal işlevlerini ve hikayelerini de katıp, bambaşka bir alanda yeni bir değer olarak hayat veriyor.

Sapların ergonomisi ve malzemesinin yanı sıra; dünya şeflerinin ilgisini çeken çelik kalitesi ve keskin yapısı ile ulaşılabilir, kişiye özel tasarımlar olması da markayı farklı kılıyor. Sinan Tansal, bıçağın aslında hayatımızda nasıl yer kapladığına ve önemine de vurgu yapıyor.

Sergi, 24 Şubat tarihine ücretsiz olarak görülebilir.