GROHE Blue Home Şimdi Türkiye’de

Su dağıtıcılarına telefon etmek, su getirmelerini beklemek, beklerken susuz kalmak, gelen ağır su damacanalarını taşımak, plastik şişeler çevreyi kirletmesin diye boş şişeleri geri dönüşüme atmak artık sona eriyor. İsteğinize göre filtrelenmiş ve soğutulmuş su ile beraber orta sodalı veya sodalı suyu doğrudan mutfak bataryasından almayı sağlayan, modern filtrelenmiş su sistemi GROHE Blue Home, Türkiye’de de tüketicilere ve profesyonellere tanıtıldı. Şişelenmiş içme suyu tüketen ailelerin içme suyu faturalarından yüzde 60 oranında tasarruf etmelerine ve tüketicilerin karbon ayak izine de katkı yapan sistem, Göttingen Üniversitesi tarafından yürütülen araştırmaya göre ayak izinin şişe suyuna oranla yaklaşık yüzde 61 oranında azaltılmasını sağlıyor.

Hem su hem soda

Şişelenmemiş suyun doğrudan mutfak bataryasından elde edilmesine olanak veren GROHE Blue Home filtrelenmiş su sistemi, bir mutfak bataryası, entegre filtre ve CO2tüpü entegre edilen bir soğutucudan oluşuyor. Tek bir düğmeye dokunularak, mükemmel içme sıcaklığına kadar soğutulmuş, lezzetli filtrelenmiş su, orta sodalı su ve sodalı su olmak üzere üç farklı tipte su tedarik ediyor.

 

 

Mutfakta yılın inovasyonu ödülü

Ürün bütün bu özellikleriyle pek çok ödülün de sahibi. 2017 yılında Green Good Design Ödülünü, yenilikçi ve son derece fonksiyonel özellikleriyle “mutfak lavabo ve bataryaları” kategorisinde en iyi skorları alarak İconic Ödüllerde “En İyinin İyisi Altın Ödülü”nü elde etti. Ayrıca LifeCare girişimi tarafından 11’incisi düzenlenen Mutfakta Yılın İnovasyonu (KitchenInnovation of the Year) ödülünün de sahibi oldu.