Enka Kültür Sanat Tiyatro Buluşmaları Devam Ediyor…

EKS_2017_Paylasim

29.Yıl ENKA Kültür Sanat Tiyatro Buluşmaları’na, 30 Ocak haftasında, Tiyatroadam,BO Sahneve Kadir Has Üniversitesi Tiyatro Bölümü konuk olacak.

İnsan doğasına yoğunlaşan “İvan İvanoviç Var Mıydı Yok Muydu” ve “Uşak, Kral ve Ötekiler” ile hayata tutunmanın yollarını sahneye taşıyan “Düğün”,ENKA İbrahim Betil Oditoryumu’nda seyircilerle buluşacak.

Kültür sanatın daimi destekçisi ENKA Kültür Sanat, 29. Yıl Tiyatro Buluşmaları’nın ikinci haftasında da dopdolu bir programla seyircisini selamlayacak. Buluşmaların 30 Ocak’ta başlayan haftasında ENKA Kültür Sanat,  Tiyatroadam’ın İvan İvanoviç Var Mıydı Yok Muydu”,  BO Sahne’nin “Uşak, Kral ve Ötekiler” ve Kadir Has Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nün “Düğün” oyunlarını sahneye taşıyacak.

Nazım’ın Gözünden Dönüşüm Sancıları

ENKA sahnesi 31 Ocak Salı akşamı saat 20.30’da, bu sene doğumunun 115. yılını kutladığımız Nazım Hikmet’in vaktiyle büyük tartışmalara yol açan efsanevi oyunu İvan İvanoviç Var Mıydı Yok Muydu’yu seyircilerle buluşturacak. Rusya’da bir taşra kasabasında, erdemi ve otoritesi arasında sıkışan mevki sahibi bir devlet memurunun dönüşüm sancılarını hafif tatlı, hafif kekremsi bir anlatım ile sunan oyun, Tiyatroadamekibinin üstün oyunculukları ve sıra dışı dekor kullanımıyla tadına doyulmayan bir seyre kavuşacak.

Ötekilerin Tek Perdelik Hikayesi  

29.Yıl ENKA Kültür Sanat Tiyatro Buluşmaları,BO Sahne’ninUşak, Kral ve Ötekiler oyunu ile devam edecek. Baştan sona gülüşmeler ve kahkahalarla dolu oyun, uzunca aradan sonra sahnelere dönen usta oyuncu Köksal Engür ve Merve Engin’in yer aldığı oyuncu kadrosuyla, 1 Şubat Çarşamba akşamı saat 20.30’da seyircisine keyifli bir gece yaşatacak.

Kaosa Meydan Okumak

Haftanın son performansı, Kadir Has Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nün sahneye taşıdığı, Wajdi Mouawad’ın Düğün oyunu olacak. Karanlığa karşı karanlıkla savaşmanın mümkün olmadığı bir evrende, kaosa karşı koymanın en iyi yolunun karanlığı hiçe saymak olduğunu ele alacak oyun, 2 Şubat Perşembe akşamı saat 20.30’da İbrahim Betil Oditoryumu’nda sahnelenecek.

Yıl ENKA Kültür Sanat Tiyatro Buluşmaları’nın, Şubat ve Mart ayı boyunca devam edecek etkinlik programını enkakultur adıyla facebook,instagram ve twittirdan takip edebilirsiniz.

Tam: 40 TL ve Öğrenci: 20 TL olarak fiyatlandırılan 29. Yıl ENKA Kültür Sanat Tiyatro Buluşmaları etkinlik biletlerine; Biletix.com, Biletix satış gişeleri, Çağrı Merkezi ve ENKA Kültür Sanat Gişesi’nden ulaşabilirsiniz.