Enka Perdeleri 30 Ocak’ta 30. Yıla Açılıyor!

Kültür sanatın daimi destekçilerinden ENKA Kültür Sanat, 30 Ocak’ta perdelerini 30. yılına açacak. Sezonun büyük beğeni toplayan 13 performansını ağırlayacak 30. Yıl ENKA Kültür Sanat Buluşmaları, Nisan ayına kadar tiyatro baharı yaşatacak.

Genç ve usta sanatçıların performanslarına ev sahipliği yapacak 30. Yıl ENKA Kültür Sanat Tiyatro Buluşmaları, 30 Ocak Salı akşamı Pürtelaş Tiyatro’nun Martı oyunu ile açılacak. Tilbe Saran, Fırat Tanış, Gonca Vuslateri, Ecem Uzun’un da aralarında olduğu geniş bir kadroyla sahneye taşınacak etkinliği; 31 Ocak’ta Zuhal Olcay ve Burak Sergen’i aynı sahnede buluşturan ve Işıl Kasapoğlu’nun rejisiyle ilk kez Türkçe olarak sahnelenecek Aşk Halleri oyunu takip edecek.

Sezon Oyunlarından Özel Bir Seçki

Buluşmalara 2 Şubat’ta; Samuel Beckett’ın klasik eseri Godot’yu Beklerken’i performatif sahneleme ve oyunculuk yöntemiyle sahneleyen ödüllü yönetmen Şahika Tekand ve Studio Oyuncuları; 6 Şubat’ta “Bir Valize Ne Sığar ki?” oyunuyla Ankara Sanat Tiyatrosu; 12 Şubat’ta George Orwell’ın ölümsüz eseri Hayvan Çiftliği’ni sahneye taşıyan Altıdan Sonra Tiyatro & D22; 17 Şubat’ta Barış için Müzik ve The Nucleo Project; 27 Şubat’ta Şafakta Buluş Benimle performansıyla DOT Tiyatro konuk olacak.

İstanbul’da Tiyatro Baharı Yaşanacak

Mart ayı boyunca devam edecek 30. Yıl ENKA Kültür Sanat Buluşmaları; 06 Mart’ta Tiyatroadam’ın Kafkas Tebeşir Dairesi, 13 Mart’ta Mam’art Tiyatro’nun Kızgın Damdaki Kedi, 20 Mart’ta Semaver Kumpanya’nın Akşam Yemeği, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde ise bir klasik haline gelen Çiğdem Erken ile Sahnelerden Aşk Şarkıları IV performanslarına ev sahipliği yapacak. Bu yıl Hocaların Hocası Prof. Dr. Sevda Şener’in 90. doğum yılı anısına düzenlenecek Dünya Tiyatro Günü etkinliğinde, Şener’in tiyatro dünyasına kazandırdığı öğrencileri sahne alacak.

Nisan’da İki Gösteri Sahnelenecek 30. yıl etkinliklerini bu sene Nisan ayına da taşıyan ENKA Kültür Sanat, ay boyunca iki özel gösteriyi seyircisiyle buluşturacak. 3 Nisan’da SAR performansıyla Çıplak Ayaklar Kumpanyası, 5 Nisan’da Balenin Yıldızları gösterisiyle Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatlari Bölümü Bale Anasanat Dalı sahnede olacak.

Buluşmalar kapsamında düzenlenecek tüm etkinlikler, ENKA İbrahim Betil Oditoryumu’nda saat 20.30’da gerçekleştirilecek.