‘Kozalar’ Enka Sahnesi’nde

 

ENKA Kültür Sanat,  29. Yıl Tiyatro Buluşmaları kapsamında 19 Şubat Pazar günü “Barış için Müzik Orkestrası’nı, 23 Şubat Perşembe akşamı ise sezonun büyük beğeni toplayan oyunu “Kozalar”ı sahnesinde ağırlıyor.

Gelenekselden çağdaşa, alternatiften popülere tüm sanat dallarından seçkin örnekleri seyircisiyle buluşturan ENKA Kültür Sanat, yeni haftada iki etkinliğe ev sahipliği yapacak. Haftanın ilk etkinliğinde, 19 Şubat Pazar günü Barış İçin Müzik Orkestrası, Neşeli Pazarlar etkinliğinde sahne alacak.  Barış İçin Müzik Vakfı’nın yüzlerce imkanı sınırlı çocuğa evrensel müzik eğitimi vermek amacıyla hayata geçirdiği orkestra, geleceğin dinleyicisiyle buluşacak. Saat 11.30’da ENKA Oditoryumu’nda gerçekleştirilecek konserde, 5 – 16 yaş arasındaki tüm çocuklar ücretsiz olarak ağırlanacak.


Üç Kadın, Tek Perde!

Haftanın ikinci etkinliğinde ENKA Sahnesine, geçtiğimiz yıl dünyanın en büyük sahne sanatları festivali olan Avignon Off’a kabul edilen ve prömiyerini de Fransa’da gerçekleştiren, Pangar Tiyatro Topluluğu’nun Kozalar oyunu konuk olacak. Demet Evgar, Binnur Kaya ve Esra Dermancıoğlu’nun rol aldığı ve güçlü performanslarıyla göz doldurduğu oyun, 23 Şubat Perşembe akşamı saat 20.30’da sahnelenecek. Yazar Adalet Ağaoğlu’nun 46 yıl önce aynı adlı eserinden uyarlanan Kozalar, soğuk savaş ortamında kocalarının işten dönmesini beklerken evde vakit öldüren üç kadının hikayesini; oyun, terör, iç savaş, mülteci sorunu, kadının kimliği gibi temalar etrafında sahneye taşıyacak.