Beren Saat, Atiye olarak ekranlara geri dönüyor

Netflix’in ikinci orijinal Türk dizisi Atiye (The Gift)’in 8 bölümden oluşan ilk sezonu 27 Aralık 2019 Cuma günü yayınlanıyor. Fantastik ve aksiyon öğelerinin yoğunlukta olduğu dizinin çekimleri dünyanın bilinen en eski yerleşim yeri olan Göbeklitepe‘de gerçekleştirildi. İzleyicilerin geçmiş ve gelecek arasında mistik bir yolculuğa çıkacağı dizinin oyuncu kadrosunda Beren Saat, Mehmet Günsür, Metin Akdülger, Melisa Şenolsun, Başak Köklükaya, Civan Canova, Tim Seyfi, Meral Çetinkaya, Hazal Türesan ve Cezmi Baskın gibi güçlü isimler yer alıyor.

Netflix Uluslararası Yapımlar Genel Müdürü Kelly Luegenbiehl dizi hakkındaki düşüncelerini şu şekilde ifade etti; “Beren Saat’in başrolde olduğu bu dizi ile Türkiye’den yepyeni ve heyecan verici bir başka hikayeyi, dünyanın dört bir yanına taşıyacağız. Hakan: Muhafız ile İstanbul’da başlayan yolculuğumuz yeni dizimiz Atiye ile başta Göbeklitepe ve Nemrut olmak üzere, zengin Anadolu topraklarının doğal güzellikleri ile tarihi ve kültürel değerlerini dünyayla buluşturacak. Atiye gibi güçlü bir kadın karakterle ekranlara dönüş yapacak olan Beren ile çalışıyor olmaktan ötürü çok mutluyuz.”

Dizinin Konusu

Genç ve güzel bir ressam olan Atiye, ailesi ve sevgilisi Ozan ile İstanbul’da mütevazı bir hayat sürmektedir. Hayatını değiştiren şey ise Göbeklitepe’de yapılan bir keşif olur. Bölgedeki kazı çalışmalarını yürüten arkeolog Erhan, Atiye ile Göbeklitepe arasındaki mistik ilişkiyi gözler önüne seren bir sembol keşfeder. Sonrasında Atiye bu gizemli olayın peşine düşerek antik tapınakta geçmişini aramaya başlar. Gizemler çözülmeye başladıkça Atiye’nin karşısına çıkan olaylar ona geçmişle geleceği, gerçek ile ruhani arasındaki her şeyi sorgulatacaktır.