Kendinizi Karantinaya Alırken, İlişkinizi de Karantinaya Almayın!

Kendinizi karantinaya alırken, ilişkinizi de karantinaya almak zorunda değilsiniz. Koronavirüsüne yönelik tedbirler uyarınca “sosyal mesafe” uyguladığınız partnerinizle yan yana olamıyorsanız dahi ilişkinizi sıcak tutabilirsiniz. Zorluklar ya da mesafeler genellikle insanların daha yaratıcı olmasına neden olur. Hele bir de söz konusu aşksa, imkânsız diye bir şey yoktur. Sanal bir randevudan, birlikte film izlemeye kadar bir çok seçenek mevcut.

İlişkiniz zaten zor bir dönemdeyken, ”koronavirüs” işleri daha da zorlaştırmış olabilir. Fiziksel mesafenin artmasıyla birlikte duygusal mesafenin de artacağını düşünüyorsanız süreci tam tersine çevirmek sizin elinizde. Konuşmaya vakit bulamadığınız problemleri uzun uzun konuşabilir, sorunlarınız ve çözümleri üzerine detaylıca fikir paylaşımında bulunabilirsiniz. Bazı konuların yüz yüze konuşulması zaman zaman daha zor olabilir. İşte bu yüzden, bu süreci iyi kullanmalısınız!

Uzaktan Yemek Ismarlamak

”FaceTime randevusu” olarak tanımlanan şeyde, teknolojinin tüm nimetlerinden yararlanabilirsiniz. Aradaki mesafeyi tek tuşla kısaltan görüntülü sohbet uygulamalarına birtakım eklemelerle farklılık katmak mümkün. Çiftlerin görüntülü sohbet esnasında, evlerine yemek söyleyerek karşılıklı yediklerini biliyor muydunuz? Ya da tam sohbet esnasındayken, sürpriz bir şekilde sevgililerine yemek gönderdiklerini? Evet, bu tamamen farklı bir seviye. Teknolojiden yararlanmaktan çekinmeyin ve zorlukları enteresan deneyimlere çevirmeye çalışın.

Netflix ve FaceTime’ı Birleştirmek

Sevgiliyle birlikte film izlemek ve keyifli vakit geçirmek güzel bir etkinlik. Fakat bir o kadar da klişe. Uzak mesafe ilişkisi yaşamıyor olsanız da, karantina günlerinde uzak mesafe ilişkisi yaşayanlarla empati kurmak zorunda kalacağınız kesin. Acaba etrafınızda uzak mesafe ilişkisi yürütenlerden biraz tavsiye mi alsanız? Gerek yok. Size ilk söyleyecekleri şeyi biliyoruz.

Netflix’ten ya da herhangi bir platformundan aynı filmi açıyorsunuz. Filmi başlatmadan önce, birbirinizi görüntülü olarak arıyorsunuz. Yüzlerini rahatça görebileceğiniz şekilde telefonları yerleştiriyorsunuz. Teknoloji henüz o kadar gelişmediği için üçten geriye sayarak ”Oynat” tuşuna basıyorsunuz. Yan yana olamasanız dahi birlikte güzel bir film izlemiş oluyorsunuz.

Uzun Uzun Sohbet Etmenin Keyfini Çıkarmak

Hayat koşuşturmacası zaman zaman ilişkileri de beraberinde koşturuyor. Fakat, her sağlıklı ilişkinin dinginliğe ve iletişime ihtiyacı var. Üzerinde yeterince düşünmediğiniz ya da bir türlü konuşmaya vakit bulamadığınız şeyleri konuşmak için bundan daha iyi bir zaman yok. Soru işaretlerinizi, yaşadıklarınızı, hayallerinizi, fikirlerinizi ve daha aklınıza ne konu başlığı geliyorsa konuşun. İletişim kurmak isteyene mesafeler asla engel değildir. Mesafelere rağmen doğru şekilde kurulabilen ilişkiler her zaman daha değerlidir.