Ankara’da İtalyan Haftası

italya'da kanal içinde tekne manzarası
Ankara Next Level Alışveriş Merkezi’nin evsahipliğini yapacağı İtalyan Haftası’nda, İtalya Cumhuriyeti’nin 70. kuruluş yıldönümü dolayısıyla, müzik, kültür, sanat, gastronomi, moda, sinema ve tasarım alanlarında çeşitli etkinlikler düzenlenecek. İtalya’dan çok özel konukların yer alacağı haftada, 30 Mayıs Pazartesi akşamı İtalya Büyükelçisi Luigi Mattiolo açılışı yapacak.
Barilla Cooking Academy ile makarna şovu, Midpoint, Mezzaluna ve Harvey Nichols Mag Lounge işbirliğinde gastronomi etkinlikleri, hem çocuklara, hem de yetişkinliklere yönelik pizza ve ravioli atölyeleri, İtalyan mutfağı kursları ve tadım etkinlikleri gerçekleşecek.
İtalya’nın ikonik karakteri Pinokyo, çocuklara keyifli saatler yaşatırken, büyüleyici tasarımıyla Alfa Romeo otomobiller, Ducati ve Vespa motosikletler de meraklıları ile buluşacak. İtalyanlara özgü mimik ve jestlerin öğretildiği mini İtalyanca kursundan sonra, Türk-İngiliz Kültür Derneği’nde 40 saatlik İtalyanca dil kursu ödülü sahibini bulacak. Hafta boyunca sosyal medyada yapılacak yarışmada, İtalya’yla ilgili genel kültür sorularına doğru yanıt verenler de sürpriz ödüller kazanacak.
Next Level’daki mağazalardan 150 TL’lik alışveriş yapıp çekilişe katılanlar; Roma, Sardunya Adaları, Marsilya, Malta, Fransa ve Korsika’yı kapsayan, Costa Crociere’den “Cruise Seyahati” kazanma şansına sahip olacak.
Diğer etkinlikler;
30 Mayıs Pazartesi
– Çağatay Gökmen’in “Tuvalimdeki Venedik” adlı resim sergisi
– Alberto Guardiani mağazasında 2016 İlkbahar Yaz Sezon Tanıtımı; “CineGuardiani”
31 Mayıs Salı
– Yönetmenliğini Nina Di Majo’nun yaptığı, “Evlilikler ve diğer felaketler” adlı 2010 yapımı İtalyan
komedi filmi (Türkçe altyazılı ve ücretsiz)
1 Haziran Çarsamba
İtalyan folk müzik sanatçısı ve besteci Eugenio Bennato ve grubu Taranta Power
34 Haziran PersembeCuma
Funky jazz grubu A STEAM JAZZ BAND
4 Haziran Cuma
– Harvey Nichols Mag Lounge’da maske ve kostümlerle Venedik Karnavalı temalı parti