BabyCollege ile Annelik Deneyiminizi İşe Dönüştürebilirsiniz

Uluslararası erken çocukluk dönemi eğitimi EYFS ile tam uyumlu, 0-36 aylık bebek ve ebeveynlerinin katılımlarıyla gerçekleştirilen, makaton (işaret dili) yöntemini içeren ödüllü ebeveyn-çocuk eğitimi ve aktivite programı BabyCollege® artık Türkiye’de… BabyCollege, eğitim programı ile ebeveynlerin doğal annelik becerilerini iş garantili yepyeni bir kariyer imkanına dönüştürüyor.

Dünya nüfusunun yüzde 10’u 5 yaşın altında ve sağlıklı gelişim için erken çocukluk dönemi bakımına ihtiyaç duyuyor. Birleşmiş Milletler tarafından yayımlanan 17 adet Sürdürülebilir Kalkınma Hedefi (SKH) arasında dördüncü hedef olarak “2030’a kadar bütün kız ve erkek çocuklarının onları ilköğretime hazır hale getirecek kaliteli okul öncesi eğitimine erişimlerinin güvence altına alınması” yer alıyor. Ancak dünyanın büyük kısmında çocuk bakımı konusunda ihtiyaç tam karşılanamıyor, özellikle de 3 yaş altı çocuklar konusunda önemli eksiklikler var. Çocuk bakımı, kadınların çalışma konusundaki tercihlerinde de belirleyici rol oynuyor. Bu durum çalışabilecek durumda olan pek çok kadını iş gücü piyasasının dışında bırakıyor. Uluslararası Çalışma Örgütü’ne (ILO) göre, kadınların küresel bazda işgücüne katılımı yüzde 49’un biraz üzerinde seyrediyor. Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü’nün (OECD) yayımladığı rapora göre ise bu oran Türkiye’de yüzde 33,6.

Anne olmak artık ekonomik bir güç!

Kadınlar, hamilelik ve sonrası dönemde iş yaşamlarına devam etmek için daha fazla desteğe ihtiyaç duyuyor ve çocuklarını yetiştirmek için iş hayatından vazgeçmeleri gerekebiliyor! Baby College, yeni iş modeliyle kadınların çocuklarını güvenle yetiştirirken, kendi işini kurmak ve esnek çalışma saatleriyle ailelerine daha çok vakit ayırmak, çalışmayı bırakmış anneleri cesaretlendirmek, çocuklarının gelişim dönemleri hakkında nitelikli bilgiye erişerek sağlıklı iletişim kurmak, anneliğin keyfini çıkarmak ve bunu yaparken ekonomik katma değer yaratmak hedefiyle şimdi Türkiye’de…

İngiltere Oxford’da 2000 yılında kurulan Baby College®, çocuk gelişimi uzmanları, ebeveynler ve öğretmenler tarafından geliştirilip tasarlanan ve bugün dünyanın pek çok ülkesinde başarıyla uygulanan ödüllü bir ebeveyn-çocuk eğitimi ve aktivite programıdır. Türkiye ofisi, Sosyolog ve Eğitimci Filiz Kantekin tarafından açılan dünyaca ünlü bu özel eğitim programında; uzmanlar tarafından geliştirilen programların yanı sıra tercih eden ebeveynler ve ebeveyn adayları için iş imkanı da sağlanıyor.

BabyCollege, ister bir anne ya da potansiyel bir anne adayı olun, sadece doğal annelik becerilerinizi, 0-36 aya odaklanmış haftalık 6 saatlik teorik ve uygulamalı eğitimlerden oluşan 8 haftalık bir eğitim programıyla şekillendirerek iş garantili yepyeni bir kariyer imkanı sunuyor. BabyTrainer Eğitim Programı ile annelik becerilerini dünyanın en güncel anne-bebek vizyonunu geliştirerek, bu birikimi tam ya da yarı zamanlı kariyere dönüştürecek özel eğitmenlerini yetiştiriyor.

BabyTrainer® kimdir?

BabyTrainer, eğitim sertifikası almış, 0-36 aylık anne-bebek grup etkinliklerine rehberlik edebilen, makaton (işaret dili) metodunu etkin kullanan, ödüllü ve benzersiz bir etkileşimli anne bebek programının ve BabyCollege şirketinin resmi temsilcisi ve özel eğitmenidir. BabyTrainer olmak için gereken tek şey; BabyCollege’ın BabyTrainer Eğitim Programı’na katılmak… Çocukları seven, zinde, sağlıklı, pozitif düşünen, empati yeteneğine sahip, öğrenmeye açık, çalışkan, disiplinli ve en az lise mezunu olan herkes BabyTrainer olabilir.

BabyTrainer unvanı alan katılımcılar, işyeri kurmak, nasıl tanıtacağını düşünmek, almak-satmak ya da işletmekle uğraşmak yerine kendi sınıflarını açarak özel eğitim verebilme imkanına sahip olabiliyor. BabyTrainer, ilk 36 ay programı süresince 5 sınıf programını tamamlayarak Senior BabyTrainer olup kendi eğitimcilerini yetiştirebileceği bir kariyere de yükselebiliyor. BabyCollegeTürkiye, güçlü marka kimliği, uygulamalı dersler için gerekli tüm materyal, tanıtım, psikolog ve pedagog desteğiyle kendi sınıflarını açmak isteyen BabyTrainer’ların yanında oluyor.

BabyTrainer® eğitimine katılan ve başarıyla tamamlayan katılımcılara sunulan ürün ve hizmetler

  • Haftada 1 gün 6 saat olmak üzere 8 haftalık eğitim programı ve sonrasında destek hizmetleri
  • BabyCollege® eğitim kiti. 126 haftalık detaylı ders planları, eğitim içeriğinde kullanılacak her türlü bilgi, oyun, müzik ve diğer etkinlik açıklamaları
  • Eğitim sırasında kullanılacak oyuncak ve eğitim materyalleri
  • İlk tanıtım materyalleri (BabyTrainer’a özel web sayfası, e-posta adresi, tanıtım dosyası, tanıtım flyer ve diğer kurumsal kimlik malzemeleri, promosyon malzemeleri)
  • Uygulama salonunda kullanılacak görsel tanıtım malzemeleri (Roll-up, poster, promosyon, mat vb.)
  • Sosyal medya, reklam ve PR desteği