Çocuklara Eğlence Dolu Dijital Kitaplar

Çocuklara Eğlence Dolu Dijital Kitaplar

McDonald’s Türkiye, Happy Meal ile çocukların oyun arkadaşı olmaya devam ediyor. Covid-19 günlerinde evde vakit geçiren çocuklar Happy Meal’ın mobil uygulamasındaki birbirinden farklı oyunlar ve aktivitelerle eğlenirken öğreniyor, yaratıcılıklarını geliştiriyor. Happy Meal macera dolu dört ayrı dijital kitapla çocukları okumaya da teşvik ediyor.

Happy Meal uygulaması, müzikten boyamaya kadar birbirinden farklı aktivitelerle miniklerin yaratıcılıklarını pekiştirirken hayal dünyalarını ortaya çıkarmalarını sağlayan oyunlarla da evde kaliteli vakit geçirmelerine imkan sunuyor. Eğitici ve öğretici özellikleriyle ön plana çıkan mobil uygulama, çocukların ebeveynlerine sosyal ilişki geliştirmelerine de yardımcı oluyor.

Mobil uygulamada eğlenceli hikayelerden oluşan dört kitap da bulunuyor. Dijital kitaplar animasyon ve çeşitli ortam sesleriyle okumayı daha keyifli hale getirirken, çocuklara kitap sevgisi kazandırıyor. Aç Kutup Ayısı, Kayıp Kuagga, Poz Veren Dudu Kuşu ve Şakacı Yunus’tan oluşan hikayeler evde kalan çocuklara yepyeni dünyaların kapısını aralıyor. Çocuklarının sakıncalı içeriklere erişimi konusunda endişe duyan ebeveynlere de güvenilir bir ortam sunan Happy Meal uygulaması, App Store ve Google Play’in yanı sıra McDonald’s Türkiye’nin internet sitesinden de indirilebiliyor.