İstanbul Modern’de Bahar Atölyesi; Sanata Açılan Çiçekler

 

İstanbul Modern, 4-5 ve 6-10 yaş grubu çocuklar ve aileleri için bir bahar atölyesi düzenliyor. Dünyanın güneş etrafında yaptığı yolculuğun izlerini süren atölye sanat ve doğayı buluşturuyor…

İstanbul Modern, hafta sonları çocukların aileleriyle birlikte katıldıkları atölye programlarına bir yenisini daha ekledi. Dört farklı mevsimi yaşayabildiğimiz bir coğrafyada, mevsim geçişlerinin bize, doğamıza yansımalarını ele alan atölye çalışması, doğaya hassasiyet ve merakla bakmak isteyen aileleri bekliyor.

Sergiden ilham alan desenler

Atölye çalışmasına İstanbul Modern’in “Sanatçı ve Zamanı” koleksiyon sergisini gezerek başlayan aileler, gezi sırasında yapıtlardaki desenlerden ilham alarak doğanın izlerini sürüyor.

İmece usülü yapılan saksılar

Kültürümüze ait bir değer olan “imece” kavramının da deneyime döküldüğü atölye çalışmasında çocuklar bir önceki hafta atölyeye katılan ailelerin hazırladığı beton saksıların üzerini kendi hayallerindeki desenlerle boyuyor. Aileler ise atölyeye bir sonraki hafta katılacaklara hazırlık olması için saksılar üretiyor. Atölyenin sonunda çocuklar aileleriyle beraber tasarladıkları saksılara seçtikleri tohumları ekiyor.

4-5 yaş grubu ve aileleri için etkinlik tarih ve saatleri:

6 Mayıs 15.30-16.30; 28 Mayıs 15:30-16:30

6-10 yaş grubu ve aileleri için etkinlik tarih ve saatleri:

27 Mayıs 15.30-16.30