Cartier Kadın Girişimciler Ödülleri Bu Yıl TED İş Birliğiyle Gerçekleştiriliyor

Portraits de Cyrille VIGNERON réalisés par Nicolas Guerbe au siège de Cartier International, le vendredi 8 janvier 2016.

Cartier Kadın Girişimciler Ödülleri, girişimci kadınların başarısını ve cesur fikirleri kutlamak için bu yıl TED iş birliği içinde Nisan ayında Singapur’da gerçekleştirilecek. Bu yılki ödüllerin teması, ‘Cesaret Simyası’.

Cartier, her yıl uluslararası alanda kadın girişimcilere sunduğu desteği arttırmak ve yaratıcılığı daha çok teşvik etmek amacıyla gerçekleştirdiği Cartier Kadın Girişimciler Ödülleri’ni, bu yıl ilk kez yaymaya değer fikirleri tanıtmak için kurulan TED işbirliği içinde gerçekleştiriyor. 26 Nisan 2018 tarihinde Singapur’da The Capella’da düzenlenecek olan ödül töreni, TED özel oturumuna da ev sahipliği yapacak. Etkinlikte, gelecek kuşaklar için günümüzün en önemli zorlukları karşısında somut, etkin ve makul çözümlerin nasıl yaratılabileceği konusunda kadın girişimciler ve fikir önderleri arasında canlı sohbet ve oturumlar düzenlenecek.

Cartier International Başkanı ve CEO’su Cyrille Vigneron, Cartier’de, merak uyandıran ve dünyaya açılmalarına destek olan yaratıcı işbirliklerine her zaman değer verdiklerini belirtti. Vigneron, Singapur’da, etkinliğe katılacak girişimci kadınlara birbirleriyle deneyimlerini paylaşacakları bu eşsiz platformu ve fırsatı sunmanın, kendileri için bugünün dünyasına açılan mükemmel bir pencere olduğunu da sözlerine ekledi.

Cartier Kadın Girişimciler Ödülleri’nin TED ile iş birliği, ödül törenine oldukça güçlü sesler ve fikirler katacak olmakla birlikte, kadınların girişimcilik hikayelerinin ilham verici yönlerini ve bakış açılarını da katılımcılara sunacak. TED Uluslararası İşbirlikleri Programı Başkanı Lisa Choi Owens, TED’in, daha derin bir dünya anlayışı arayışında olan her disiplin ve kültürden insanın dahil olduğu uluslararası bir topluluk olduğunu belirterek, kadın girişimcilere ve onların cesur fikirlerine destek olan Cartier ile gerçekleştirdikleri bu iş birliğinden mutluluk ve heyecan duyduklarını açıkladı.

Bu yıl gerçekleştirilecek ödül töreninin teması, Cesaret Simyası. TED’in, içinde yaşadıkları toplumlarda fark yaratan konuşmacılarla gerçekleştireceği oturum, inovatif çalışma ve çaba bir araya geldiğinde nasıl cesur bir simya yaratarak yeni buluşlarla sonuçlandığını irdeleyecek.