Dekorasyonda Tazelik Zamanı!

 

Baharla birlikte ev ve bahçe dekorasyonunuzu da tazelemeye ne dersiniz? Dünya ev perakendesinin gözde markalarından Crate and Barrel, yeni sezon koleksiyonu ile 2017 dekorasyon trendlerini evlerinize taşımanız için ilham kaynağı oluyor.

Yaşama Açılmak

2017 yılının dekorasyon trendi, dış mekanları içeriye davet ediyor. Dünyanın neresinde yaşıyor olursanız olun, hava güzel olduğunda insanlar açık havanın tadını çıkarmayı tercih ediyor. Havaların ısınması ile birlikte, yaşam alanlarında kapılar açılıyor ve dış mekanlar, iç mekan konforuyla donatılıyor. Bu tür modern açık hava oturma odaları, iç mekan ile dış mekan yaşam alanı arasındaki engeli kırıyor ve dış mekanın evden ayrı bir yer olarak değil, onun bir uzantısı olarak hissedilmesini sağlıyor. Crate and Barrel, bu trend’e “Yaşama Açılmak” adını veriyor.

Renk ve doku birliktelikleri sezona damga vuruyor

Dış alanların iç mekan konforuyla genişlediği ve artık yaşam alanlarının bir uzantısı olarak hissedildiği “Yaşama Açılmak” konseptinde, renk ve doku birliktelikleri dekorasyonda ön plana çıkıyor. Bu sezon beyaza, mavi ve yeşilin yanı sıra doğal dokular eşlik ediyor.

2017 yılının rengi mavi olarak öne çıkıyor. Özellikle koyu mavi tonlarının, parlak beyaz ile birleşimi bu senenin önde gelen trendleri arasında yer alıyor.  Bu uyumlu ikilinin enerjisi tüm yaşam alanlarını etkiliyor.  Crate and Barrel’da, beyazın yalın, temiz ve net görünümü, rustik ahşapla ve mermerle bütünleşerek bu sezon evlerinize sade ve ferah bir görünüm kazandırıyor.

Sezonun bir diğer öne çıkan ikilisinde ise beyaz, doğanın rengi yeşile eşlik ediyor. Rahatlatıcı olmasıyla dekorasyonda tercih edilen yeşilin özellikle açık tonları, bu sezon özellikle dikkat çekiyor. Mekanlara huzur veren yeşilin koyu tonları ise ışık alan mekanlar için ideal bir alternatif oluyor.

Dış mekanlara da konfor geliyor

Crate and Barrel bu sezon da dış mekan koleksiyonlarıyla farkını ortaya koyuyor. Bahçelerine rattan doku ile şıklık katmak isteyenler için Calistoga serisi, açık renk mobilya sevenler için tik ağacından yapılan Regatta serisi, modern bahçeler için gri ev lacivert renk seçenekleriyle Dune serisi ve siyah ipli tasarımıyla göz dolduran Morocco serisi, markanın dış mekan koleksiyonunda ön plana çıkıyor. Dikdörtgen tasarıma sahip koyu kahverengi Alfresco serisi ise klasiklerden vazgeçmeyenler için en ideal seçenek oluyor.