Evinizi Negatif Enerjiden Korumanın 12 Yolu!

 

Dünya maalesef her zaman keyifli bir yer değil. Gününüz ister küçük sıkıntılarla ister büyük felaketlerle dolu bir gün olsun, olumsuzluğun sizi esir aldığı ve her şeyi kaplamış gibi göründüğü bazı zamanlar olabiliyor. Peki bu stresli ve sinir bozucu olan durum bir negatif enerji bombasına dönüşüp  evinize girerse ne yaparsınız?..

Eviniz sizin dünyadan kaçıp sığındığınız, güvende, konforlu ve rahat hissettiğiniz yegane yer. Orası sizin için ayakkabılarınızı çıkarıp en azından bir süreliğine dünyadan uzaklaştığınız biricik mekan. Ama eski, kasvetli veya negatif hissettiren bir evin hayatınızdaki her şeyi olumsuz etkileyeceği de bir gerçek. Neyse ki, her zaman için bir örümcek ağına benzeyen bu düzensizliği ve karmaşayı temizlemenin ve evinizi bir kez daha mutlu, şirin ve pozitif bir enerji ile doldurabilmenin yolları var. Hem bunun için özel şeyler ve hatta çılgın ritüeller de gerekli değil! Sizler için hazırladığımız bu liste ister tek bir oda ister bütün ev için, çok fazla zaman ya da para harcamadan uygulayabileceğiniz basit şeyler.

Tıpkı bazı gıdaların vücudumuzu ve kendimizi halsiz ve düşük ya da enerjik ve pozitif hissettirmesi gibi, evimizin enerjisi de bizde benzer etkiler uyandırır. Öyleyse bu durumda neler yapılabilir? Ev enerjisi nasıl yükseltilir? Okumaya devam…

Evinizin Negatif Enerjiye Sahip Olduğunu Nasıl Anlarsınız?

Aslında bunun için spesifik bir cevabımız yok. Gerçekten de bu daha çok hislerinizle ilgili bir durum. Eviniz size hiç de eskiden olduğu gibi rahat, konforlu  veya dinlendirici görünmüyorsa, ama bunun için de görünüşte iyi bir sebep bulamıyorsanız, evinizde bir temizlik ve arındırma yapmanızın zamanı gelmiş demektir. Evlerdeki enerji sıklıkla mevsim sonlarında ya da örneğin evinizin içinde çok fazla karışıklık ve dağınıklık birikmişse de sönükleşip azalabilir. Öyleyse böyle bir durumda neler yapabilirsiniz?

Kapı Girişleriniz Temizleyin

Enerjinin de bizim yaptığımız gibi içeri girip çıktığına inanılır, bu nedenle kapı girişlerini temiz tutmak çok iyi bir fikirdir. Buna artı olarak, kapı tokmakları onlara dokunan bütün ellerden oldukça kötü etkilenir. Onları temiz ve saf tutmak için düzenli olarak su, limon suyu, tuz ve beyaz sirke özü çözeltisiyle sildiğinizde, onlar da daha az kirli görünecektir!

Kırık-Bozuk Şeyleri Tamir Edin

Hiçbir şey kırık-bozuk bir eşyayla yaşamaktan daha kötü değildir. Düzeltmek ya da tamir etmek istediğiniz bir şey varsa, şimdi tam zamanı. Onarım tamamlandıktan sonra, sadece mekanınız daha eksiksiz görünmekle kalmaz; aynı zamanda da bir anlamda o bozulan eşyayı geri döndürmüş de olursunuz.

Biraz Adaçayı Yakın

Adaçayı, bir çok kültür tarafından, negatif enerjinin ve hatta kötü ruhların yarattığı negatif havayı temizlemenin bir yolu olarak kullanılır. Kurutulmuş adaçayı yapraklarının yakılmasının evin, evin içinde yer alan insanların ve eşyaların temizlenmesi için kullanıldığı bir gerçektir.

Eğer bu fikir size cazip geliyorsa, evinizin etrafında biraz kurutulmuş ya da yanmış adaçayı yaprağıyla dolaşın, ısıya dayanıklı bir tabakta yaprakları gevşeterek çözülmesini sağlayın ve dumanın her odaya girmesine izin verin. Tabii ki bunu yaparken ve de geleneksel olarak, iyi düşünceleri aklınızda tutmanız gerekli.

Evinizi Kristallerle Süsleyin

Bir çok kişi kristallerin belirli bir enerjiye sahip olduklarına ve bunun bir odaya ve hatta bize iletilecebileceğine inanır. Bu kristaller, güneşte parıldayacakları bir pencere pervazını süslemek ya da ev bitkilerini güzelleştirmek için kullanılır. Ve eğer kristalleri hemen yanı başınızda istemiyorsanız bile onları harika mücevherler yaratmak için kullanabilirsiniz! Rose kuvars renginin negatif duyguları pozitif olanlarla değiştirdiği söylenirken, olumsuzlukları gidermek için de siyah turmalin renginin kullanıldığı söylenir, bizden hatırlatması…

Bir Çıngırak Çalın

Tıpkı adaçayı gibi çıngıraklar da dünya çapında mekanları temizlemek ve arındırmak için kullanılmıştır. Bu fikir, zil sesinin mekanı doldurarak olumsuzluğu temizlediği esasına dayanır.

Eğer bu fikir size cazip geliyorsa, evinizin her odasında, her köşesinde ve evinizin girişinde bir çan çalın ve bunu yaparken çıkan sesin bir dalgalanma şeklinde yayılarak  evinizdeki bütün durgun ve negatif enerjiyi dışarı attığını hayal edin.

Evinizdeki Köşeleri Tuzlayın

Tuz dünya çapında bir temizleyici ve arındırıcı olarak kullanılmıştır ve hala da kullanılmaktadır. Eski bir geleneğe göre, bir odanın her bir köşesine bir miktar tuz dökerek  tuzun orada yaklaşık iki gün kalmasına izin verildiğinde, yapılan bu işlemin bu süre zarfında negatif enerjiyi emdiğine inanılmaktadır.

Ardından evi süpürerek ya da elektrikli süpürge gibi bir aletle vakumlama yöntemiyle boşaltarak kötü enerjiyi atılabilir.

Ayna Asın

Aynalar bir alanı şıklaştırmak ve oraya çeki düzen vermek için harika bir yoldur çünkü onlar ışıkları yansıtmanın yanı sıra küçük, karanlık alanların bile daha ferah ve parlak görünmesini sağlarlar.

Güzel bir çerçeveye sahip bir ayna, bir duvara zarafet kattığı gibi aynı zamanda odanın daha açık görünmesini de sağlayacaktır.

Camları Açın

Perdeleri ve pencereleri açmak ışığın ve temiz havanın içeri girmesini sağladığı gibi evinize de yenilenmiş bir enerji rüzgarı getirir. Dışarıdaki hava soğuk bile olsa, pencereleri birkaç dakika açık tuttuğunuzda benzer bir etkiyi göreceksiniz.

Hatta soğuk hava, ağır ve sıkıcı alanların daha canlı ve enerjik hissettirmesine de yardım eder.

Evinizdeki Dağınıklığı ve Karışıklığı Temizleyin

Eğer sürekli ayağınız bir şeylere takılıyorsa ya da her şey düzensiz olduğu için ihtiyacınız olan şeyleri bulamıyorsanız o ortamda rahat edemezsiniz. Evinizde dağınık duran bütün kitap, kıyafet vb. şeyleri yerden ve mobilyaların üzerinden kaldırarak olması gereken yerlere koyun. Bunu yaptığınızda ortaya çıkacak olan farklılığı hemen hissedeceksiniz.

Ayrıca derleme, toplama ve düzenleme eylemi de stresin azaltılmasında çok büyük rol oynar; bu durumda kelimenin tam anlamıyla hayatınıza bir düzen vermiş olursunuz.

Karışıklığın ve karmaşanın en baştan önüne geçmek için, işiniz biten şeyleri işiniz bittiği anda doğru yere koymaya gayret edin.

Biraz Müzik Açın

Müzik, her istediğiniz ve ihitiyaç duyduğunuz zaman ruh halinizi iyileştirmenin harika bir yoludur. Havanızı değiştiren bir müzik açın ve bu müziğin bütün evinizi doldurmasına izin verin.

Bunu yaparsanız ders çalışırken, iş yerinde, temizlik yaparken ya da bir hobinizle uğraşırken müzik dinlemenin ne kadar harika bir şey olduğunu farkedeceksiniz.

Yanıbaşınızda Güzel Kokular Bulundurun

Söz konusu iyi hissetmek olduğunda koku, inanılmaz derecede önemlidir ve ayrıca koku duygularımız ve hafızamızla çok kuvvetli bir şekilde bağlantılıdır. Bu nedenle eviniz onu istediğiniz şekilde kokmalı ve bir anlamda sizi yansıtmalıdır!

Bunun için kokulu mumları veya tütsüleri deneyebilir ve evdeki sigara kokusunu yok etmek için de bir diffüzör (dağıtıcı) kullanmayı, kurutulmuş kokulu çiçekleri ya da oda spreylerini deneyebilirsiniz. Portakal da alkol kokusunu bastırmak ve ortadan kaldırmak için mükemmeldir!

Değiştirin!

Bazen hepimiz bir değişime ihtiyaç duyarız. Örneğin eğer evinizin bir odası sizin bütün çabalarınıza rağmen gözünüze hala sıradan ve alalade görünüyorsa, mobilyalarınızı düzenleme ve evinizin dekorasyonunu değiştirme zamanı gelmiş olabilir. Bazen eşyalarınızda yapacağınız yeni bir düzenleme, odayı yeni bir şekilde görmenizi sağlayabilir, ki bu da ruh halinizi düzeltmek için her zaman harika bir yoldur!

Peki siz evinizin havası değişsin ve enerjisi yükselsin diye neler yapıyorsunuz? Lüfen yorumlarınızı bize bildirin ve bu fikirlerinizi pozitif enerjiye ihtiyaç duyabilen herkesle PAYLAŞIN!