Faruk Malhan’dan İkinci Çay Bardağı Tasarımı Mislina

 

Faruk Malhan’dan ikinci çay bardağı tasarımı Mislina ile bu kez yine şıklık ve ergonomiye hitap ediyor. Mislina’lar şimdi yalnız Koleksiyon mağazalarında, özel bir kampanya ile beğenilere sunuluyor.

7 rakamının efsaneleri Mislina’da buluşuyor

Mislina, erenler mertebesinde ‘yedi’ uyurdan biridir, Asya’nın ortalarından, dünyanın beş kıtasına yayılmış, kendisinden başka sayıya bölünemezliği ile bilinen yedi sayısı etrafında kurulmuş efsanelerle yüklüdür. Sibirya çayından Bolivya çayına, sahur çayından iftar çayına, sabah çayından akşam çayına değişen çay içimlerinin Faruk Malhan’a esin olduğu ‘Mislina’da, dünyanın birçok kültüründe ortak yeri olan ‘yedi’ rakamı, form ve antik çizimler ile kimlik buluyor.

Mislina bardaklar ince ağız kenarı, zarif dudak teması, berrak camı, özel bone china tabakları ile farklı ve yeni bir tasarım olarak sofralarda yerini alıyor. Özel tasarım cam bardaklara eşlik eden yedi kenarlı tabakların her biri ise şans, bereket, yol, aşk, güç, haber simgelerini taşıyor ve dileklerinize kulak veriyor. Özel ‘bone china’ porselenden üretilen hafif ve zarif bu tabaklar, çayın kırmızısını yansıtıyor, kırmızıya kırmızı katıyor. ‘Mislina’ çay bardakları ise, çayın demini en berrak haliyle sunuyor, çayı dudaklara nazikçe servis ediyor.