Mutfağınızdaki Süper Güç: Davlumbaz

Balıklar, ızgaralar, kızartmalar… Böyle güzel yemekleri kim istemez ki! Zengin mutfaklar, harika tatlar ama her şeyin öncesinde işin en önemli kısmı bu yemekleri hazırlamak. Mutfakta vakit geçirmek sizin için bir hobi olabilir ya da yaptığınız her yemeği sanata dönüştürüyor olabilirsiniz. Ya sonrası? Mutfakta kalan balık, ızgara, kızartma kokusu… Mutfağa sinen kokularla baş etmek zor olabilir. Tam da burada hayatınızı daha da kolaylaştıracak süper güçler yardımınıza yetişiyor: Davlumbazlar ve aspiratörler. Artık yemek yapmak, mutfakta vakit geçirmek daha zevkli. Soğuk kış günlerinde bile yemek kokularından kurtulmak için pencere açmanıza gerek kalmayacak. Bu süper güçler mutfağınıza yepyeni bir hava katacak!

Kokuları gidermenin en etkili yolu

Mutfakta oluşan kokuları giderme açısından, satın alacağınız iyi bir mutfak aspiratörü yeterli olabilir. Fakat mutfağınızın büyüklüğü bu konuda çok önemli. Davlumbazlar aspiratörlere göre çekiş gücü açısından daha gelişmiş bir performansa sahipler. Bu sebeple özellikle geniş mutfaklarda aspiratörden istediğiniz sonuçları elde edemeyebilirsiniz. Bir diğer önemli nokta ise davlumbaz fiyatları ve aspiratör fiyatları arasındaki farklılıklar. Araştırma yaptığınızda genellikle aspiratör fiyatlarının daha düşük olduğunu göreceksiniz. Fakat bu fark sizi korkutmasın. Ürün çeşitliliği sayesinde kendinize en uygun olanı kolaylıkla bulabilirsiniz.

Gelin, mutfağınıza en uygun davlumbazı birlikte bulalım…

Ürünler arasında seçim yapmak başta kolay gibi gözükebilir ama satın almaya karar verdiğiniz anda her şey sizin için kabusa dönüşebilir. Çekiş gücünden rengine kadar bütün seçimleri tek başınıza yapmak zor geliyorsa, tüm bunları nasıl kolaylaştırabilirsiniz?

  • Öncelikle mutfağınızın büyüklüğüne göre davlumbazınızın çekiş gücüne dikkat etmelisiniz. Ankastre ürün seçeneklerinde yeni ve kullanışlı birçok ürün, mutfağınızdaki duman, is ve yemek gibi kötü kokuları yok etmede size yardımcı olacaktır.
  • Filtrelerin dolma süreleri, adet ve performanslarına göre değişse de “acaba filtre doldu mu?” sorusu artık sizin için bir problem olmayacak ve sık sık filtrelerin temizliğini kontrol etmek zorunda kalmayacaksınız. Pek çok davlumbaz, filtre doluluk özelliğine sahip. Bu sayede temizlenmesi gerektiği zamanı anlamak artık çok kolay. Yapmanız gereken tek şey, filtre doluluk özelliği olmasına dikkat etmek. “Birde bunu temizlemesi var” diye düşünmeyin! Davlumbazlar temizlediği havanın karşılığı olarak size dolmuş bir yağ filtresi bırakıyor olabilir. Bu asla gözünüzü korkutmasın çünkü, bir diğer cezbedici özellik ise yağ filtrelerinin bulaşık makinesinde yıkanabilir olması. Bu özelliği de dikkate alarak bir seçim yaptığınız zaman temizlik derdi de ortadan kalkıyor.
  • Hayatınızı daha da kolaylaştıracak bir diğer özellik ise zaman ayarlı otomatik kapanma özelliği. Kokular iyice temizlenirken siz, rahatlıkla televizyonun karşısına geçebilirsiniz. Bu tip modeller zaman ayarı sayesinde bir süre sonra kendini kapatıyor ve tasarruf sağlıyor.
  • Mutfağınıza ve kendinize en uygun modeli belirlerken dekorasyonda baskın olan renk uyumunu da göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Mutfak dolapları ve diğer beyaz eşyalara uygun olarak seçeceğiniz bir davlumbaz, işlevselliğinin yanı sıra estetik görünümüyle de mutfağınızın tasarımını tamamlıyor.

Ankastre ürünlerin avantajları neler?

Ankastre aspiratör veya ankastre davlumbaz kullanmak, size mutfağınızı daha çok sevdirecek. Neden mi? Çünkü, ankastreler hem dekoratif olarak daha şık; hem de kapladığı yer açısından daha kullanışlı. Ankastre bir ürün için uygun alan açılıyor, ürün oraya yerleştiriliyor ve asla fazladan yer kaplamıyor. Özellikle ankastre set olarak kullanacağınız ocak, fırın ve davlumbaz modelleri, mutfağınıza şık bir uyum katıyor. Hepimizi mutfağa kitleyen ve çıkmayan o yağ lekeleri mi? Ankastre sahipleri için çocuk oyuncağı! Yüzeyi ve yapısı sayesinde kolayca temizleniyor ve zamanınız size kalıyor. Hayatınızı kolaylaştıracak en uygun fiyatlı davlumbaz çeşitleri için siz de Koçtaş’a gelin; online alışveriş rahatlığıyla beğendiğiniz davlumbazı hemen sepetinize atarak sipariş edin!