Porland Geçmişe Kapı Aralıyor

 

Mutfağında farklılık arayanlar, bu haberimiz size göre! Tasarımda ve üretimde dünyanın sayılı porselen markalarından biri olan Porland, yeni koleksiyonu Tiles ile bizleri tarihin derinliklerine götürüyor.

Türkiye’de 20. yüzyıl başlarından itibaren kullanılan desenli yer karolarından ilhamla hazırlanan Tiles Koleksiyon, Porland’ın 2017 tasarımları arasında yer alıyor. Osmanlı – Türk kültürünü yansıtan mimari yapılarda özellikle eski konaklarda kullanılan karo desenler günümüz yorumu ile porselende hayat bulurken nostalji teması sofraları süslüyor.

Üç farklı desende hazırlanan koleksiyon çini renklerle el yapımı çiçekli ve pastoral çizgileri kombinleyerek geleneksel bir tasarım havasına bürünüyor. Modern çizgilerle geleneksele atıf yapan Tiles, çini mavisi, kırmızı ve yumuşak renk geçişlerinin sağlandığı karma renkleri ile alternatif sunumlar vadediyor.

Porland’ın, el yapımı ve seri üretimi birleştirerek modern formlarda ürettiği Tiles Koleksiyon’da; farklı ölçülerde düz ve kayık tabaklar, çukur tabaklar, kupa, lokumluk ile çay ve kahve fincanlarının yanı sıra traverten bardak altlıkları gibi özel parçalar da yer alıyor.