Tohum Otizm Vakfı İçin Makiteks’ten Çok Özel Koleksiyon!

Otizmli çocuklar için farkındalık yaratmak ve onların eğitimlerine destek sağlamak için Makiteks Tekstil, Maki by Tohum Otizm Vakfı Koleksiyonu’nu hazırladı! Alkışa değer çalışmaları için tüm Makiteks ekibini kutluyoruz…

Otizmin görülme sıklığı günümüzde çok büyük bir hızla artıyor. 1985 yılında her 2.500 çocuktan birine otizm tanısı konulurken, 2000’li yılların başında otizm tanısı konan çocuk sayısı 150’ye yükselmiştir. 2013 yılında ise 88 çocuktan birinde otizm görülürken, 2014’te %30 artış göstermiştir. Bugün doğan her 68 çocuktan biri otizm riski ile dünyaya geliyor, dünyada her 20 dakikada bir çocuğa otizm tanısı konuluyor. Türkiye’de, 0-18 yaş grubu arasında yaklaşık 352.000 otizmli çocuk ve gencimiz var. Tüm bu gerçeklikten yola çıkan Makiteks Tekstil, Tohum Otizm Vakfı ile işbirliği yaparak otizm farkındalığını artırmak ve bu durumla mücadele eden çocuklara daha iyi bir gelecek sağlamak amacıyla Maki by Tohum Otizm Vakfı Koleksiyonu’nu hazırladı.

Maki by Tohum Otizm Vakfı Koleksiyonu otizmli çocuklar yararına satışta.

Tohum Otizm Vakfı Özel Eğitim Okulu öğrencisi Mustafa Birdal’ın çizimlerinden üretilen nevresim koleksiyonunun geliri, Türkiye’deki otizmli çocuklar yararına farkındalık yaratmak ve bu çocukların ailelerine destek sağlamak amacıyla Tohum Otizm Vakfı’na bağışlanacak.  Otizmli çocuklar yararına satışta olan Mustafa Birdal çizimlerinden üretilen renk renk nevresim setlerine makiteksonline, n11.com, makiteks mağazalarından ulaşabilirsiniz.