Yatak Odası Dekorasyonunda Parke Seçimi

Yatak odaları evlerimizin en özel köşeleri… Evdeki tüm yaşam alanlarında olduğu gibi yatak odası dekorasyonunda da hoş bir görünüm elde etmek için her anlamda uyumlu seçimler yapmak gerekiyor. Dekorasyonda doğru parke seçimi ise önemli bir ayrıntı olarak karşımıza çıkıyor. Renk ve model tercihinde özenli seçimler yapmak, hoş mekânlar yaratma konusunda öncelik kazanıyor.

Yatak Odanız Sizi Yansıtmalı

Yatak odanızı yeni dekore ediyorsanız ona ruhunuzdan bir şeyler katabilirsiniz. Yatak odanızda kişiye özel bir dekorasyon, odanıza daha farklı anlamlar kazandırabiliyor. Odanızın mobilyalarına, duvar rengine, perde ve tüllerine uygun parke seçimleri yaparak odaya bütünlük kazandırabilirsiniz.

Koyu renk ürün seçerseniz biraz zorluk yaşayabileceğinizi bilmelisiniz çünkü bu seçim toz ve kirlerin hemen belli olmasına yol açıyor. Ayrıca mobilyalarınızla aynı renk ürün seçimi yaptığınızda yatak odanızın boğuk bir görünüm taşıyacağını da unutmamalısınız. Dekoratörler tarafından doğru seçimin zıt tonlarda dekorasyon yapmak olduğu vurgulanıyor.

Koyu renkli ahşap yer döşemesi olan bir yatak odası için açık renk duvarlar, hardal, gri ve yeşil tonlarında mobilyalar, perde ve tüller doğru seçenekler olarak öneriliyor. Ahşap lamine parke üzerine ceviz kaplama bir mobilya ise hiç tavsiye edilmiyor.

Aydınlık ve Ferah Yatak Odaları İçin Seçenekler

 Yatak odanız aydınlık ve geniş ise rahatlıkla koyu renk yer döşemesi seçebilirsiniz ama küçük, karanlık bir yatak odanız varsa siz de odanızı daha geniş ve aydınlık göstermek istiyorsanız açık renklerden yana seçim yapmalısınız. Bu anlamda kül meşe desenli parkeler, ahşap mobilyalar, açık gri tonlardaki ağaç desenli modeller ise ceviz ve ahşap mobilyalar için uygun seçenekler oluşturuyor. Böylelikle yatak odalarına ferah bir görüm kazandırılıyor. Yatak odasındaki mobilyalarınız ve aksesuarlarınızla kolay uyum sağlayacak bir renk tercihi yapmak istiyorsanız açık renkleri, beyaz ve bal rengi olanları seçmeniz öneriliyor.

Yatak Odasına Uygun Laminat Parke Modelleri

Doğal ahşap ürünleri sağlıklı olmakla beraber bakımı biraz zor olduğu için yatak odalarında çok kullanışlı olmayabiliyor. Bunun yerine laminat ürünler yatak odaları için büyük kolaylık sağlıyor. Uygun fiyat seçenekleri ise en önemli tercih nedenini oluşturuyor. Pek çok renk seçeneği sunması da kullanıcıları mutlu ediyor. Farklı renk tonlarındaki ürün seçenekleri için laminat parke modellerini hemen inceleyebilirsiniz. Yaşam alanlarında kullanışlı, kolay temizlenen ve cazip fiyatlı ürün seçimi yapmak isteyenler için laminant ürünlerin en çok tercih edilen modeller olduğunu söylemek mümkün oluyor.

Yatak odası zemin döşeme ürün seçenekleri için https://www.parkesepeti.com/ adresini ziyaret edebilir, beğendiğiniz ürünleri şimdi satın alabilirsiniz.