Yazlık Evler Nasıl Dekore Edilmeli?..

Yazlık evler her ne kadar yılın belirli zamanlarında kullandığımız yaşam alanları olsa da ev sıcaklığını ve konforunu aradığımız yerler oluyor. Bu mekanları dekore ederken hem rahat etmek hem de kullanışlı olmalarını sağlamak için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. Açık renk mobilyalar seçmek, sadeliği ön planda tutmak ve doğal materyaller tercih etmek bunlardan bazıları…

Bütün yılın yorgunluğunu attığımız, dinlendiğimiz ve yenilendiğimiz yazlık evlerin sezonu açıldı. Yoğun iş temposundan veya şehir hayatının koşturmacasından uzaklaşmak isteyenler her fırsatta soluğu ikinci evlerinde alıyor. Sıcak yaz günlerini geçirdiğimiz bu mekanlarda rahatlık ve konfor da ön planda oluyor.

Açık renkleri tercih edin

Yazlık evleri dekore ederken ferah bir ortam yaratmak önemli. Bu da açık renkleri seçmekten geçiyor. Duvar boyalarından mobilyalara, aksesuarlardan ev tekstiline hafif renk tonlarında seçilecek ürünler hem mekanları geniş gösteriyor hem de temizlik hissi veriyor. Mavi, krem, kırık beyaz gibi sıcağı tutmayan renkleri tercih edenler, cıvıl cıvıl renklerdeki aksesuarlarla ortamı canlandırabiliyor.

Doğallıktan ödün vermeyin

Yaz demek deniz demek, kum demek, güneş demek… Doğayla iç içe olunan bu evlerde doğal malzemelerin kullanıldığı mobilyaların tercih edilmesi insana huzur veriyor ve tatilden beklenen dinginleşme sürecine katkıda bulunuyor. Mekanlarda kullanılan kahverenginin en güzel tonları ve yeşilin sakinleştiren havası, insana tatil bitmesin dedirtiyor.

Rahat mobilyalar seçin

Yazlık evlerin en önemli bölümlerinden biri de yemek odaları. Sıcak akşamların olmazsa olmazı uzun saatler süren, keyifli sohbetler eşliğinde yenen akşam yemekleri. Evin bu özel kısmı için rahat mobilyalar tercih etmek gerekiyor.

Yaz evlerinde açık havanın tadı ise bir başka. Bahçe, balkon keyfinin en önemli unsurları ise estetik ve konfordur. Farklı renk ve desendeki minderlerle kombinlenen bahçe mobilyaları ile evlerin konforunu açık havaya taşımak mümkün.

Tarzınızı aksesuarlarla tamamlayın

Evleri sade bir şekilde dekore edip tarzdan ödün vermemek de mümkün. Birbirinden canlı ve renkli aksesuarlar, balkonları bahçeye çeviren çiçek aranjmanlarıyla son derece şık görünümler elde edilebiliyor. Rengarenk dekoratif objeler, geceleri aydınlatan fenerler, doğadan ilham alan tasarım ürünler sayesinde yazlık evleri modern bir havaya kavuşturmak mümkün.